Elektroninis leidinys „Kaip pasakoti istorijas. Vadovas pradedantiesiems“
Elektroninis leidinys „Kaip pasakoti istorijas. Vadovas pradedantiesiems“ – tai metodinė priemonė, skirta bibliotekininkams, atminties institucijų kolegoms, kultūrininkams, edukatoriams ir visiems, norintiems išmokti pasakoti.
Leidinyje nagrinėjami pagrindiniai Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos pasakojimo srities projektai, mokymų medžiaga, tarptautinės patirtys. Pateiktas naudotas literatūros sąrašas ir rekomenduojama literatūra plačiau domėtis pasakojimo menu.
Metodinėje priemonėje aiškiai išdėstyta, kas yra pasakojimas, kaip jis gali būti pritaikomas bibliotekininkų veikloje, kokius kūrybinius užsiėmimus galima taikyti sau, besistengiant gilintis į pasakojimo meną, ir užsiėmimai su skirtingomis amžiaus grupėmis. Gausus praktinių patarimų rinkinys iš kolegų, kurie savo kailiu viską išbandė ir patyrė.
Pasakojimo metodinės priemonės sukūrimas – ambicingas tikslas, nes pasakojimas – skirtingas, autentiškas ir nepakartojamas, todėl nusprendėme formatuoti leidinį patarimais ir rekomendacijomis, kurios neįpareigoja, tačiau suteikia žinių, pasakojimo technikų įvairovę, galimybę rinktis, praktikuoti ir bandyti. Tai kaip receptai, kur kiekvienas gali pasirinkti dominuojančią skonio natą, tokią, kuri labiausiai patiks jam ir jo svečiams. Net ir gurmanams.
Leidinio autorės – Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos darbuotojos: Angelė Mikelinskaitė, Greta Brimonienė, Greta Kėvelaitienė, Ieva Spietinienė, Ilona Mažylytė, Malvina Zimblienė, Rūta Juzėnienė, Šarūnė Leikienė, Toma Apynytė-Kirslienė, Vida Mikelevičiūtė.
Projektas „Pasakojimo meistrystė Lietuvos bibliotekų auditorijoms“ įgyvendintas remiant Europos pasakotojų federacijai ir iš dalies finansuojant ES programai „Kūrybiška Europa“