Knygos „Nepriklausomybės Gvardija“ sutiktuvės

Kovo 12 d. 17.15 val. kviečiame į Artūro A. Skučo knygos „Nepriklausomybės Gvardija“ pristatymą Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje.

Renginyje dalyvaus knygos autorius, Lietuvos savanorių judėjimo iniciatorius, Aukščiausiosios Tarybos Apsaugos skyriaus įkūrėjas bei vadovas Artūras Skučas, Nepriklausomybės atkūrimo Akto signataras Saulius Pečeliūnas, leidyklos "Mažoji leidykla" vadovė, žurnalistė Inga Liutkevičienė

Susitikimo metu svečiai papasakos, kokiomis aplinkybėmis 1988 m. pradėjo burtis savanorių struktūra, dabar vadinama neoficialiu pavadinimu Nepriklausomybės Gvardija. Sužinosite daug paslapčių ir istorinių detalių apie AT Apsaugos skyriaus, kuris buvo dabartinio Vadovybės apsaugos departamento, pirmtakas, darbą lemtingomis Kovo 11-osios, Sausio 13-osios dienomis, pirmųjų šalies asmenų, o vėliau – Tomo Šerno apsaugos organizavimo ypatumus.

„Nepriklausomybės Gvardijoje“ kalbama apie sudėtingą ir itin svarbų Lietuvos istorijos laikotarpį – Atgimimą, kovą už nepriklausomybę ir pirmuosius mūsų šalies gynybos žingsnius. Knyga, papildyta svarbiausių to meto dokumentų faksimilėmis ir istorinėmis nuotraukomis, pasakoja istoriją apie 1991 metų Sausio 13-osios įvykius ir apie tuometinių Aukščiausiosios Tarybos rūmų gynybą. Gynėjų branduolį sudarė Nepriklausomybės Gvardijos vyrai, kurie praleido rūmuose ne vieną dieną ir savaitę, organizavo, planavo rūmų gynybą ir kasdien gyveno laukdami atakų, menkai ginkluoti, tačiau išradingai išnaudoję visas turimas priemones ir pasiryžę aukotis už Lietuvą.

Renginio metu bus galima įsigyti knygą. Kaina 17 eurų.

Kviečiame pažvelgti į svarbiausius mūsų valstybės istorijos puslapius!

Informuojame, kad renginių metu visuomenės informavimo tikslu gali būti fotografuojama ir filmuojama, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Renginių nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse.