Muzikiniai „Laiškai iš praeities“

Lapkričio 26 d. (pirmadienį) 17.15 val. LNOBT solistas, tenoras Rafailas Karpis ir pianistas Darius Mažintas kviečia į muzikinę kelionę po Jidiš kultūros paveldą Lietuvoje.

„Laiškai iš praeities“ – tai koncertų ciklas, atgaivinantis žydų kultūrinę atmintį. Dainose pasakojami to meto žmonių išgyvenimai, socialinės problemos, liudijama, kad stipri kultūra gali gyvuoti net neturint savos žemės.

Programoje skambės retai atliekami, lyriški, dramatiški ir net humoro nestokojantys kūriniai. Jų autoriai – iškilūs to meto kultūros veikėjai, glaudžiai susiję su tuometinio Vilniaus ir Lietuvos istorija.

„Kai kurie kūriniai yra jausmingos dainos apie gyvenimo kasdienybę, kai kurios melodijos – maldų tekstais. Yra du Maurice’o Ravelio kūriniai fortepijonui ir balsui. Vienas jų – „Kaddish“. Tai – malda už mirusiuosius...“ Rafailas Karpis.

„Kultūra yra kaip tikėjimas, viso gyvenimo variklis, kažkas nepaaiškinamai šventa... Kultūra – esminis dalykas, suteikiantis teisę vadintis žmonėmis...“ Darius Mažintas.

Apsilankykite ir leiskitės jausmingais praeities keliais!