Koncertas „Fortepijonas Solo“

Spalio 29 d. 17.15 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos kuluaruose vyks pianistės Ugnės Kaušiūtės koncertas „Fortepijonas Solo“. Koncerte skambės A. Skriabino, M. Musorgskio, L. van Bethoveno kūriniai.

Ugnė Kaušiūtė (1998-08-27) savo muzikinį kelią pradėjo Panevėžyje – Vytauto Mikalausko menų mokykloje, Jolantos Sriubiškytės klasėje. Vėliau įstojo į Vilniaus nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą, mokėsi pas Viliją Geležiūtę, tačiau mokyklą baigė būdama profesorės Aleksandros Žvirblytės klasėjė. Dabar Ugnė Kaušiūtė studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, bakalauro studijų antrame kurse.

Pianistė nuo pat mažens dalyvavo daugybėje konkursų, festivalių, tobulinosi meistriškumo kursuose pas V.Nosiną, A.Ivanovą, N.Makhardze, A.Tatarski, A.Žlabį, P.Sussani, P.Geniušą ir daugelį kitų garsių pianistų. Yra pelniusi pirmąsias premijas F. Chopino konkurse Lietuvoje, taip pat P. Tchaikovskio konkurse Latvijoje, konkurse Druskininkuose „Muzika be sienų“, taip pat pelnė du GRAND PRIX diplomus Anykščiuose vykusioje „Muzikinėje akvarelėje“ su trio ansambliais. Tai tik labai maža dalis konkursų, kuriuose jai teko dalyvauti.

U. Kaušiūtė yra grojusi su Lvovo muzikos akademijos simfoniniu orkestru Lenkijoje, su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru Vilniuje. Pianistei teko koncertuoti ne tik Lietuvoje, Vilniaus salėse, bet ir Baltarusijoje, Rusijoje (Maskvoje, Sankt-Peterburgo Ermitažo muziejuje), Lenkijoje bei Latvijoje.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Kultūrinių renginių ir leidybos skyrius