Popiežiaus Pranciškaus tiltai

Rugsėjo 15 d. (šeštadienį) 14 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje – Tomo Vilucko knygos „Popiežiaus Pranciškaus tiltai“ sutiktuvės. Renginyje dalyvaus knygos autorius – rašytojas, žurnalistas, žinomas religinio gyvenimo apžvalgininkas. Ši knyga padės pasiruošti susitikimui su popiežiumi Pranciškumi.

Vos tapęs popiežiumi Pranciškus atsidūrė pasaulio dėmesio centre. Vieni jį laiko pavojingu revoliucionieriumi, kiti – laukia iš jo giluminių Bažnyčios reformų. Kas šis popiežius iš tolimosios Argentinos? Kodėl jis vienaip ar kitaip elgiasi? Ką reiškia jo žodžiai apie šeimos situaciją nūdienos pasaulyje, moterų vaidmenį, kunigus? Kokia jo Bažnyčios vizija? Šios ir panašios temos apmąstomos Tomo Vilucko knygoje „Popiežiaus Pranciškaus tiltai“, kuri kartu su Šventuoju Tėvu kviečia vaikščioti jo tiesiamais bendrystės tarp Dievo ir žmonių tiltais.

Pasak autoriaus, knygoje „ Popiežiaus Pranciškaus tiltai” populiariu stiliumi, teologiniu požiūriu nagrinėjama popiežiaus Pranciškaus asmenybės, jo įžvalgų, darbų ir poelgių įtaka šiuolaikiniam žmogui, Katalikų Bažnyčiai, socialiniams santykiams, visuomenės procesams. T. Viluckas pasitelkė popiežiaus Pranciškaus mintis, jo biografijos faktus, nūdienos pasaulio aktualijas, Katalikų Bažnyčios mokymą, istorines žinias apie popiežystę, siekdamas atskleisti šio pontifiko asmenybės reikšmę mūsų laikmečiui ir išryškinti pagrindines popiežiaus veiklos gaires Katalikų Bažnyčios gyvenime.

„Tomo Vilucko knyga yra vientiso pasakojimo apie popiežių Pranciškų dovana. Joje atskleistos temos, kurios galėtų būtų aptariamos susėdusių prie stalo pavakaroti draugų rate, jei netikėtai kalba pasisuktų apie popiežių ir Bažnyčią. Tose diskusijose ji neretai apibūdinama kaip paslaptinga, neįprasta ir paradoksali. Toks yra ir popiežius Pranciškus, jei jį mažai pažįsti. Siekdamas atskleisti šio slėpinio šydą, knygos autorius vedasi skaitytoją į susitikimą su popiežiumi. Jis švelniai atveria skaitytojui temas, kurios dažnai, pasak vieno skyrelio pavadinimo, yra „paslaptys po užraktu“. Ši knyga, tai įkvepiantis pasakojimas protui ir širdžiai apie žmogų, kuris yra Dievo dovana Bažnyčiai, per kurią Viešpats kalba ir mūsų tautai," – taip šią knygą apibūdina Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas.

Knygos kaina – 6 eurai. 

MALONIAI KVIEČIAME

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Kultūrinių renginių ir leidybos skyrius