Bibliotekoje koncertuos Baltijos valstybių atlikėjai

Rugsėjo 12 d. (trečiadienį) 17.30 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje M. K. Čiurlionio namai rengia koncertą, skirtą Lietuvos, Latvijos ir Estijos šimtosioms nepriklausomybės metinėms paminėti. Iš ciklo „M. K. Čiurlionio keliai Europoje“. Koncertuos trio „Tempus Baltikus“ ir Eglė Šlimaitė (sopranas).

Šiuo koncertu M. K. Čiurlionio namai pradeda 2018-2019 metų koncertinį sezoną, kuris sutampa su trejus metus vyksiančiu tarptautiniu projektu „Kultūros keliai“. Tęstinis projektas leis susipažinti Lietuvos publikai su jaunais atlikėjais iš įvairių Europos šalių, pakvies į seminarus ir kūrybines dirbtuves.

Pirmieji šio projekto koncertai skirti M. K. Čiurlionio muzikiniams pėdsakams Europoje, trims jo svarbioms kelionėms: studijos Leipcige, Varšuvoje ir kelionė po Latviją. Leipcigo ir Varšuvos programos bus pristatytos klausytojams spalio ir lapkričio mėnesiais, o koncertų ciklo atidarymui pasirinkta Baltijos šalių tematika. Bibliotekoje vyksiantis koncertas skirtas Lietuvos, Latvijos ir Estijos nepriklausomybės 100-mečiui paminėti.

Koncertuos trijų Baltijos valstybių jauni, tačiau tarptautinį pripažinimą jau pelnę atlikėjai: Lietuvoje gerai pažįstamas, vienas garsiausių savo kartos pianistų iš Estijos Johan Randvere, violončelininkė Mara Botmane (Latvija), klarnetininkas Janis Tretjuks (Latvija), kurie susibūrę į trio „Tempus Balticus“, bei Lietuvos teatro ir muzikos akademijos studentė, sopranas Eglė Šlimaitė.

Trio „Tempus Balticus“ – kamerinės muzikos ansamblis, kurio pagrindinis dėmesys yra skiriamas šiuolaikinei Baltijos regiono muzikai, susiliejant su klasikiniu repertuaru klarnetui, violončelei ir fortepijonui, perteikiant ir papildant jį naujomis idėjomis, pagrįstomis istoriškai paremtu atlikimu.

2016 m. ansamblis buvo įkurtas, siekiant atlikti Baltijos regiono kompozitorių kūrinius bei skatinti naujų kūrinių kūrybą.

Koncerto programoje skambės E.S.Tuur, P.Plakidžio, M.K.Čiurlionio ir kitų kompozitorių kūriniai.

Koncertas nemokamas

Parengė Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Kultūrinių renginių ir leidybos skyrius