Išskirtinis susitikimas su profesore Viktorija Daujotyte

Gegužės 29 d. 17.15 val. konferencijų salėje – susitikimas su literatūrologe, rašytoja, Nacionalinės premijos laureate prof. dr. Viktorija Daujotyte.

Naujausių jos knygų „Prigimtinės kultūros ratilai“ ir „Lituanistika Lietuvos akivaizdoje“ pristatymas. Dalyvaus Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto leidybos centro vadovas Gytis Vaškelis, mokslininkė, doc. dr.  Brigita Speičytė, Panevėžio dramos teatro aktorius Albinas Kėleris.

Literatūros profesorė Viktorija Daujotytė šį kartą pristatys net dvi knygas svarbiomis Lietuvos kultūros temomis – apie lituanistiką ir prigimtinę kultūrą. Jos papildo valstybės šimtmečio minėjimą – ir ne vien simboliškai.

„Lituanistika reflektuojama tik dalimis ar net dalelėmis. Respublikos šimtmetis ir tą dalelę, kuri sutelkta šioje knygoje, ryškiau apšviečia, leidžia geriau matyti, galbūt kai ką ir įžvelgti, telkiantis į literatūrą, tik akies krašteliu užgriebiant kalbą ar istoriją, jų suvokimus“, – rašo knygos „Lituanistika Lietuvos akivaizdoje“ autorė.

Dar viena solidi knyga „Prigimtinės kultūros ratilai“ yra septynerių metų darbo rezultatas, atsiradęs iš profesorės bendradarbiavimo su prigimtinės kultūros seminaru. V.Daujotytė pati atrado sąvoką „prigimtinė kultūra“ ir pati ją įrašė į mokslinę terminiją. Anot knygos sudarytojos Daivos Vaitkevičienės, prigimtinės kultūros atradimas leidžia nuo uždarų, ribotų etninės, liaudies ar tradicinės kultūros tyrimų pereiti prie bendrinės lietuviškos kultūros apmąstymų.

Knygas bus galima įsigyti renginio metu.

MALONIAI KVIEČIAME

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Kultūrinių renginių ir leidybos skyrius