Nuo Maskvos iki Vladivostoko

Gegužės 9 d. 17.15 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje vyks Vidmanto Šmigelsko knygos „10 000 tūkstančių kilometrų per Rusiją: nuo Maskvos iki Vladivostoko“ pristatymas.

„Esu bambukas, kurio vaikystė, matyt, prabėgo Versalio rūmuose. Nuvažiavau į Sibirą, vaidinau ten draugišką, buvau gražiai priimtas, o grįžęs į savo „palocius“ pliurpiu, kaip viskas ten baisu. Čia perfrazuoju vieną iš komentatorių, įvertinusių mano tekstus apie Sibirą, kurie buvo publikuoti internete. Iš žurnalistinių publikacijų ir sukonstruota ši knyga. Tiesą sakant, truputį jaučiuosi esąs rusas, gal todėl leidžiu sau iš jų šaipytis. Man regis, kad taip ir iš saviškių, ir kartu iš savęs šaipausi. Deja, daliai skaitytojų pasirodė, kad esu pasamdytas agitatorius, kurio gyvenimo tikslas yra dergti Rusiją. Nors ir šitai galima priimti kaip komplimentą – juk mokantys pinigus ieško geriausių samdinių.

Tai knyga apie kelionę, kuri lyg ir betikslė. Tikslas – pats keliavimas, mat daugiau nei tris savaites trukusiame žygyje per visą Sibirą iki Vladivostoko daugiau laiko praleidome transporto priemonėse nei kojomis jausdami žemę. Kelionės aprašymas ironiškas, kartais sarkastiškas gal dėl to, kad man skauda. Gal būtent dėl to, kad man skauda, aš nežinia ko vis važiuoju į Rusiją. Matyt, Rusijoje ieškau vietų, kur jausčiausi gerai, o kai nerandu – pykstu.“ – knygos „10 000 kilometrų per Rusiją: nuo Maskvos iki Vladivostoko“ įžangoje rašo žurnalistas ir keliautojas V. Šmigelskas.

Naujausia knyga, pasak autoriaus, – ironiškas pasakojimas iš ko padaryta Rusija. Šį knyga – pernai metų vasaros kelionės traukiniais nuo Maskvos iki Vladivostoko įspūdžiai, pokalbių su rusais ir bendrų išgertuvių aprašymai.
Tai trečioji „Anykštos“ laikraščio žurnalisto knyga. Anksčiau išleistos jo knygos: „Kryptis – Rytai“ ir „Kur skraido liūdesio lėktuvai“.
Pristatymo metu bus galima įsigyti knygą. Kaina 10 eurų.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Kultūrinių renginių ir leidybos skyrius
Nuotr. žurnalistas ir keliautojas Vidmantas Šmigelskas