Lietuvos bajorai – Vasario 16-osios akto signatarai

Kovo 9 d. 16 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje vyks knygos „Lietuvos bajorai – Vasario 16-osios akto signatarai“, kurią išleido Lietuvos bajorų karališkoji sąjunga, sutiktuvės.

Šia knyga Lietuvos bajorų karališkoji sąjunga įamžina atmintį trijų Nepriklausomybės Akto signatarų – bajorų, kurių dėka turime laisvą žodį, išlaisvintą dvasią ir galimybę tęsti jų pradėtą žygį, nuveikiant darbus, kuriančius išliekamąją vertę ateities kartoms.
Pagarba valstybingumo ir asmens kilmės ištakoms, šeimos tradicijoms, gimtajai kalbai, istorinio ir kultūrinio paveldo puoselėjimas – amžinos vertybės, kurias 600 metų – nuo Vytauto Didžiojo epochos iki generolo Tado Kosciuškos sukilimo laikų – bajorai ginė kalaviju. Tai vertybės, jungusios visų tautybių, luomų ir tikėjimų žmones – nuo 1831 m. ir 1863 m. sukilimų iki 1989 m. Baltijos kelio ir 1990–1991 m. Nepriklausomybės laužų – į vieną grandinę, vedančią link vieno tikslo.
Šios vertybės vėl yra svarbios, ypač dabar, kai galime atsigręžti šiek tiek atgal ir pasakyti, kam ir už ką esame dėkingi, kad lygiai prieš 100 metų tapome nepriklausoma valstybe.
Maloniai kviečiame!

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Kultūrinių renginių ir leidybos skyrius