Susitikimas su „Misija Sibiras 2017“ dalyviais

Vasario 15 d. (ketvirtadienį) 16.30 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje kviečiame į susitikimą su „Misija Sibiras 2017“ dalyviais. Įdomūs pasakojimai, ištvermės ir pilietiškumo pamokos visada įkvepia naujiems žygiams. Kartu su ekspedicijos dalyviais minėsime atkurtos Lietuvos šimtmetį.

„Misija Sibiras“ - Lietuvos jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektas, kurio metu organizuojamos jaunų žmonių ekspedicijos į lietuvių tremties ir įkalinimo vietas. Ekspedicijos tikslas – sutvarkyti tautiečių trėmimų vietas, apleistas kapines, pastatyti atminimo simbolius, lietuviškomis kryždirbystės tradicijomis puoštus kryžius žuvusiems lietuviams atminti. Ekspedicijos metu taip pat siekiama pabendrauti su Sibire tebegyvenančiais tautiečiais ir jų atžalomis.

Ekspedicijos dalyviai ne tik važiuoja į Sibirą tvarkyti kapaviečių, bet tai daro ir Lietuvoje. Šalyje jie plačiai pristato ekspedicijų įvykius ir jų svarbą.

Per 11 projekto gyvavimo metų savo norą dalyvauti projekte išreiškė daugiau nei 12 000 jaunų žmonių, suorganizuota 15 ekspedicijų bei tūkstančiai pristatymų mokyklose, universitetuose, bendruomenių centruose, eksponuota šimtai jaunimo ekspedicijų fotografijų parodų, sukurti dokumentiniai filmai.

Kviečiame į susitikimą!

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Kultūrinių renginių ir leidybos skyrius