Grandų kūrybą skaitys žavaus balso aktorė

Gruodžio 13 d. (trečiadienį) 17 val. bibliotekos (Respublikos g. 14) konferencijų salėje – rašytojų, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų – Sigito Gedos, Donaldo Kajoko ir Juditos Vaičiūnaitės – kūrinius skaitys Auksinio scenos kryžiaus nominantė, 2016 m. „Poezijos pavasario“ geriausios skaitovės prizo laureatė Aldona Vilutytė.

A.Vilutytė – žymi aktorė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vaidybos ir scenos kalbos dėstytoja, radijo laidų vedėja, profesionali filmų garsintoja ir dubliuotoja. Buvo laikotarpis, kada aktorė gyveno tik teatru, suvaidindama apie 100 spektaklių per metus. Vaidino keturiuose Vilniaus teatruose, daugiausia – Keistuolių teatre, per vieną sezoną – apie 15-oje skirtingų spektaklių ir keliose premjerose. Filmavosi, garsino filmus. Pasak aktorės, tai buvo be galo įdomus, intensyvus ir kūrybingas etapas. Patirta trauma privertė sustoti, susikoncentruoti, atsirinkti tai, kas jai svarbiausia.

Aktorė žavi savo skaitovės talentu. Ne veltui 2016 m. „Poezijos pavasaryje“ ji apdovanota geriausios skaitovės prizu. Viename interviu ji yra sakiusi, kad teatras yra nepaprasta kūrybinė erdvė, jei tu juo tiki, esi ten reikalingas ir turi kuo dalytis, tačiau kartais ateina laikas atsitraukti, paaugti, pasimokyti ir grįžti. Arba eiti ten, kur jautiesi reikalingesnis.

Visada A. Vilutytė domėjosi tuo, kas susiję su žmogaus balsu ir kalba. Garsino ir dubliavo filmus, bendradarbiavo su beveik visomis Lietuvos televizijomis. Domėjosi balso ir kalbos galimybėmis, skaitydama literatūrą, ieškodama kuo daugiau informacijos internete, dalyvaudama seminaruose. Viena jos veiklų – seminarai ir privačios pamokos žmonėms, kurių profesija susijusi su kalbėjimu. Tai duoda daug patirties ir tobulinant savo kalbą. Balsas, intonacija, kalbos ritmas. Aktorė pripažįsta, kad kuo toliau, tuo svarbesni jai tampa susitikimai su žmonėmis.

Susitikime su panevėžiečiais nuostabaus balso savininkė A. Vilutytė skaitys Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų – Sigito Gedos, Donaldo Kajoko ir Juditos Vaičiūnaitės – kūrinius. Iškilių žodžio meistrų pristatyti nebereikia, nes šie autoriai žinomi iki skausmo kiekvienam literatūros gerbėjui. Tačiau kartu kiekvienas susitikimas su jų kūryba yra didelė šventė.

Projektas „Literatūros ir kino dienos“ – tai tęstinis nuo 2010 m. Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos vykdomas projektas, suburiantis gausias dalyvių auditorijas. Renginiuose per literatūrą ir meninius bei dokumentinius filmus populiarinama įvairių meno sričių Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų kūryba, visuomenei pristatomi vertingi lietuvių autoriai. 2017 m. iš 16-os projekto Nacionalinės premijos kūrybos vakarų 11 rengiama Panevėžio regiono bibliotekų lankytojams.

Laukiame Jūsų!

Projekto rėmėjai:

logotipai

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos

Kultūrinių renginių ir leidybos skyriaus informacija