Donaldas Kajokas Advento susitikime

Gruodžio 7 d. (ketvirtadienį) 17 val. bibliotekos konferencijų salėje vyks projekto „Literatūros ir kino dienos“ susitikimas su poetu, eseistu, Nacionalinės kultūros ir meno premijos (1998) laureatu Donaldu Kajoku.

Bus pristatoma naujausia Donaldo Kajoko eilėraščių rinktinė POEZIJA, O GAL NE JI (2017 m.), rašytoją kalbins aktorė, poetė, dramaturgė Daiva Čepauskaitė.

Daugelio poezijos, esė knygų, dviejų romanų autorius Donaldas Kajokas už kūrybą įvertintas literatūrinių premijų gausa. Rašytojas debiutavo 1980 m. eilėraščių knyga „Žeme kaip viršūnėmis“. 1992 m. poetui skirta Jotvingių premija. 1995 m. Poezijos pavasario laureatas už knygą „Drabužėliais baltais“. 1998 m. įteikta Lietuvos rašytojų sąjungos premija už poezijos rinktinę „Meditacijos“. 2011 m. Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto literatūros premija, Kauno miesto savivaldybės kultūros ir meno premija. Premijomis įvertintas romanas „Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys“.

„Gaudyti kuo grynesnę poetinę vibraciją“ – taip „Autoriaus žodyje“ („Meditacijos“) D. Kajokas apibrėžia svarbiausią principą. Ar galima sakyti – poetinį principą? Taip, nes ir mintis išauga iš galvojimo, kad pasaulyje veikia vibruojanti dvasinė energija, kad žmogus, nuolat tobulinantis save kaip instrumentą, yra jos pasiekiamas, užgaunamas“ (Viktorija Daujotytė, www.tekstai.lt).

Projektas „Literatūros ir kino dienos“ – tai tęstinis nuo 2010 m. Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos vykdomas projektas, suburiantis gausias dalyvių auditorijas. Projekto renginiuose per literatūrą ir meninius bei dokumentinius filmus populiarinama įvairių meno sričių Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų kūryba, visuomenei pristatomi vertingi lietuvių autoriai.

Kviečiame Advento ramybei

Algimanto Aleksandravičiaus fotografija

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Kultūrinių renginių ir leidybos skyriaus informacija