Naujų knygų lentynoje

Pristatome keletą įdomesnių knygų iš parodos „Nauji leidiniai”, kurią galite rasti bibliotekos Didžiojoje skaitykloje II a. Paroda atnaujinama du kartus per mėnesį – 1 ir 15 dienomis. Kviečiame susipažinti!

PIRMIEJI LIETUVOS MINISTRŲ KABINETAI 1918 METAIS VILNIUJE. – Vilnius: Lietuvos nacionalinis muziejus, 2018.
Lietuvos nacionalinis muziejus pristato istoriko Algimanto Kasparavičiaus parengtą knygą – originalių istorinių šaltinių rinkinį, kuriame atsispindi sudėtingas modernios Lietuvos valstybės kūrimo kelias. Leidinyje apžvelgiama pirmųjų Lietuvos Laikinųjų vyriausybių veikla Vilniuje 1918 m. lapkričio–gruodžio mėnesiais, įvairūs krašto organizaciniai darbai, vykdomosios valdžios pamatų kūrimas. Pirmosios Lietuvos Vyriausybės 100 metų jubiliejui skirtoje knygoje skelbiami pirmųjų Ministrų Kabinetų veiklos Vilniuje dokumentai ir nuotraukos. Garbingos sukakties proga trumpai primenama ir vėlesnių Vyriausybių sudėtis ir raida 1918–1940 ir 1990–2018 metais.

MERKEVIČIUS REMIGIJUS. BAUDŽIAMOJO PROCESO ENCIKLOPEDIJA. Kn. 1. BAUDŽIAMOJO PROCESO SAMPRATA, TIPAI, TIKSLAI, STADIJOS IR ŠALTINIAI. – Vilnius: Registrų centras, 2018. – 671 p.
Šioje enciklopedijoje teisės mokslų daktaras R. Merkevičius pateikia svarbiausių baudžiamojo proceso sąvokų analizę. Knygą sudaro keturi skyriai: Baudžiamojo proceso tipai (formos, rūšys, modeliai, konceptai): samprata, reikšmė, klasifikacijos; Baudžiamojo proceso sąvoka; Baudžiamojo proceso tikslai, uždaviniai, paskirtis; Baudžiamojo proceso teisės šaltiniai; Baudžiamojo proceso stadijos. Enciklopedija skirta ne tik teisės studijų studentams, teisininkams praktikams, bet visiems besidomintiems tam tikra teisės šaka ar sritimi (šiuo atveju – baudžiamuoju procesu).

KULIKAUSKIENĖ VIDA. TRADICINĖ LIETUVIŲ VALSTIEČIŲ VYRŲ APRANGA. – Vilnius: Lietuvos istorijos institutas, 2018. – 384 p.
Lietuvos istorijos institutas, bendradarbiaudamas su Lietuvos dailės muziejumi, išleido etnologės V. Kulikauskienės knygą, supažindinančią su XIX a. pabaigos – XX a. pradžios tradicine lietuvių valstiečių vyrų apranga, nešiosenos ypatumais. Leidinyje skelbiami visi V. Kulikauskienės darbo apie lietuvių valstiečių vyrų aprangą rezultatai, pristatoma gausi panaudota literatūra, archyviniai šaltiniai ir autorės daugiau nei per dvidešimt darbo metų ekspedicijose po visą Lietuvą surinkta lauko tyrimų medžiaga. Aptariami atskiri drabužiai, aksesuarai, galvos apdangalai, apavas, jų medžiagos, gamybos technika, sukirpimas, puošyba, vilkėjimo būdas. Nauja gausiai iliustruota knyga – puiki proga susipažinti su geriausiais, vertingiausiais Lietuvos muziejuose, archyvuose, bibliotekose, asmeniniuose rinkiniuose saugomais vyrų aprangos eksponatais, ikonografine medžiaga.

TARP ŽEMĖS IR DANGAUS. – Merkinė: Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija, 2016. -163 p.
Solidžioje knygoje „Tarp žemės ir dangaus“ rikiuojasi dzūkų kryžiai kaip atminties ženklai. Atmintis paskui juos seka ne tik kapinėse, bet ir pakelėse, prie sodybų, netgi pievose ir miškuose... Apie juos šioje knygoje kalba vietiniai žmonės, kurių tarmiškus pasakojimus, papildę informatyviais tekstais ir išraiškingomis nuotraukomis pateikia keli šiai kraštotyros sričiai pasišventę žmonės: fotografai Algimantas ir Mindaugas Černiauskai, etnologė Nijolė Marcinkevičienė ir gamtininkas Henrikas Gudavičius. Knygos ir viršelio dailininkė Aida Janonytė subtiliai pajautė nuotraukų ir teksto vienovę. Nuotraukos pateikiamos juodai baltos ir spalvotos, kai kada panaudojama sepija. Ši knyga yra lyg stabtelėjimas ties žemiškojo ir dangiškojo pasaulių susikirtimu.

CARRISI DONATO. MERGINA RŪKE: detektyvinis romanas. – Vilnius: Sofoklis, 2018. – 319 p.
Donato Carrisi (g. 1973) studijavo teisės mokslus, specializavosi kriminologijos ir etologijos srityse, nuo 1999 m. dirba scenaristu, taip pat yra aštuonių romanų autorius. „Mergina rūke" laikomas pačiu paslaptingiausiu, genialiausiu ir labiausiai sukrečiančiu psichologiniu trileriu, pasakojančiu apie paslaptingą kalnų slėnio mažo miestelio tragediją. 2018 m. pagal šią knygą pastatytas filmas tuo pačiu pavadinimu, kurį kuriant D. Carrisi debiutavo kaip režisierius.