Bibliotekoje atidaryta inovatyvi Pojūčių erdvė

Sausio 29 d. rytą į biblioteką sugužėjo būrys mažų, smalsių vaikų – jie buvo pirmieji, kuriems teko išbandyti naująją Pojūčių erdvę bibliotekoje. Užsiėmimų metu girdėjosi juokas, nuostabos šūksniai, entuziastingas klegesys, tylios susikaupimo akimirkos ir itin išradingi pamąstymai.

Vaikai išsyk įsitraukė į pojūčių ir atradimų kelionę, o tai liudija, kad pirmasis blynas neprisvilo ir telieka pasiraitojus rankoves tęsti pradėtus darbus.

Pirmuosius užsiėmimus dviem Panevėžio darželių grupėms vedė iš Vilniaus atskubėjusi, erdvei integruotą įrangą tiekiančios kompanijos „Penki pojūčiai“ direktorė Gabrielė Tervidytė. Diplomuota socialinio darbo specialistė, turinti ilgametę terapinio darbo patirtį su įvairiomis visuomenės grupėmis G. Tervidytė džiaugėsi, kad tokia erdvė atsirado bibliotekoje ir bus prieinama miesto žmonėms.

Pasak jos, „Penkių pojūčių“ įranga kol kas neturi analogų ir siūlo išties plačias pritaikymo galimybes. Naudodamas specialią planšetę erdvės lankytojas arba su grupe dirbantis specialistas gali sukurti norimą aplinką: parinkti ir keisti erdvės apšvietimo spalvas, muziką, garsus, vaizdo projekcijas. Ši audiovizualinė ir kognityvinė stimuliacija – priemonė, kuri skatina atsipalaiduoti ir atsiverti.

„Stimulų dėka lankytojas tampa it minkštas molis ir tuomet gali prasidėti vidinis darbas. Užsiėmimų metu ugdome dalyvių savimonę, emocinį raštingumą, intelektą, socialinius įgūdžius, psichologinį atsparumą ir kūrybiškumą,“ – galimybes vardijo J. Tervidytė. Programoje yra ir interaktyvių žaidimų, kurie tiks edukacinio pobūdžio užsiėmimams, sužadins mažųjų lankytojų smalsumą, paprastai ir įtraukiančiai supažindins su svarbiomis temomis.

Pojūčių erdvę kuruojančios bibliotekos darbuotojos Silvija Jautakytė ir Edita Strolienė džiaugėsi puikiu startu ir žadėjo netrukus pakviesti į naujus užsiėmimus Pojūčių erdvėje. Pasak jų, kol kas pojūčių pasaulio tyrinėti bus kviečiami mažieji bibliotekos lankytojai. Ilgainiui planuojama plėsti erdvės panaudojimo profilį ir paversti ją ramybės ir atsipalaidavimo zona bibliotekoje, kur kiekvienas galėtų rasti atokvėpį nuo kasdienos streso.