Edukacinės programos gerina žmonių su negalia įgūdžius

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka 2018 m. įgyvendino Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos finansuotą projektą, skirtą didinti bibliotekų paslaugų prieinamumą socialinės ir fizinės atskirties gyventojams.

Projekto metu buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Panevėžio Šv. Juozapo globos namais, kuriuose bibliotekos darbuotojai organizavo literatūrinius renginius, vyko poezijos skaitymai ir kiti kūrybiniai užsiėmimai.

Buvo sukurtos dvi naujos edukacinės programos, skirtos nedidelę fizinę negalią turinčių žmonių informaciniams, komunikaciniams ir komandinio darbo įgūdžiams gerinti.

Parengta robotikos edukacinė programa, kurios tikslas – supažindinti vaikus ir jaunuolius iki 16 m. su programavimo ir robotų konstravimo technika. Užsiėmimuose naudojama LEGO Mindstorm programinė įranga, kurią nesunkiai konstruoti ir valdyti geba vaikai bei jaunuoliai, turintys aktyvumo ir dėmesio sutrikimą ar kitą lengvą fizinę negalią.

Edukacinės programos, kurių metu buvo mokomasi konstruoti ir programuoti robotus bei atlikti įtraukiančias kūrybines užduotis, vyko ne tik Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje, bet ir Panevėžio regione. Bibliotekos specialistai supažindinti jaunuolių su naujausia konstravimo ir programavimo įranga vyko į Anykščių, Biržų ir Rokiškio viešąsias bibliotekas.

Vyresnio amžiaus vartotojams ir tiems, kurie nori tobulinti skaitmeninio turinio kūrimo įgūdžius, bibliotekos Vartotojų aptarnavimo skyriaus darbuotojai parengė kompiuterinės grafikos mokymų programą. Užsiėmimų metu dirbama su naujais stacionariais kompiuteriais, kurie sujungti su grafinėmis planšetėmis. Grafinės planšetės – pažangi kompiuterinė įranga, skirta kurti vizualinį turinį, naudojantis įvairiomis meninėmis priemonėmis. Kadangi grafinės planšetės reaguoja į švelnius pirštų judesius, piešti ir kurti nesudėtingas grafines figūras gali ir asmenys, turintys dalinę fizinę negalią.

Projektą įgyvendinę darbuotojai pasirūpino, kad bibliotekoje turiningai laiką praleisti galėtų ir tėveliai su mažais vaikais. Lankytojus, jau spėjusius pamėgti bibliotekos II aukšte įsikūrusią edukacinę Pažinimo erdvę, sausio mėn. pabaigoje pakviesime į projekto vykdymo metu atnaujintą Sensorinį kambarį. Tai moderni edukacinė erdvė, kur bus galimybė išbandyti naujos kartos sensorinę įrangą, padedančią stimuliuoti jutimus ir susikurti gydomąją, mokomąją arba stimuliuojančią aplinką. Bibliotekos bendruomenė tikisi, kad atnaujintas Sensorinis kambarys bus mėgstamas ir specialiųjų poreikių turinčius vaikus auginančių tėvelių, ir kitų bibliotekos lankytojų.

Taip pat kviečiame domėtis ir peržiūrėti naujai parengtą informacinį vaizdo filmuką, kuriame pateikiama išsami informacija apie visas bibliotekos paslaugas ir erdves, pritaikytas ir skirtas asmenims, turintiems fizinę negalią.