Geriausi šiuolaikiniai Europos literatai vienoje knygoje – susipažinkite!

Lapkričio 24 d. Bibliotekoje viešėjusi rašytoja Giedra Radvilavičiūtė buvo išties dosni. Ji ne tik pristatė savo naujausią knygą „Tekstų persekiojimas. Esė apie rašytojus ir žmones“ bei šiltai atsakinėjo į susirinkusių skaitytojų klausimus, bet nudžiugino ir netikėta dovana – Europos Sąjungos literatūros premijos laureatų kūrybos rinktine („European Union Prize for Literature winners write Europe“).

Pavartę knygą, randame ir trumpą pačios mūsų kraštietės G. Radvilavičiūtės (2012 m. laureatės) biografiją bei dalelę jos kūrybos originalo kalba su vertimu į anglų kalbą.

Šįmet sukanka dešimt metų, kai yra teikiamos Europos Sąjungos literatūros premijos. Būtent šiai progai ir skirtas šventinis leidinys. Jame publikuojama 36 ankstesnių premijų laureatų, iš 26 šalių, kūryba. Kiekvienas autorius konkursinei programai pateikė po trumpą grožinį kūrinį. Nors skaitytojų balsavimas jau baigtas ir tolimesni sprendimai perduoti į kompetentingų komisijos narių rankas, maloniai kviečiame susipažinti su visų nominantų kūryba ir išsirinkti savo favoritus. 

Bibliotekos Didžiojoje skaitykloje bus surengta vienos knygos paroda, kurioje ir galėsite pavartyti šį leidinį. O jeigu į Biblioteką atvykti negalite, knygą rasite ir internete:

http://anniversary.euprizeliterature.eu/

Malonios kelionės po literatūrinę Europą!