Naujų knygų lentynoje

Mieli, skaitytojai, vėl atnaujinamos naujų leidinių parodos bibliotekos Didžiojoje skaitykloje (Respublikos g. 14, II a.). Pristatome keletą įdomesnių knygų iš parodos „Nauji leidiniai” ir kviečiame susipažinti! Paroda atnaujinama du kartus per mėnesį – 1 ir 15 dienomis.

ATAMUKAS SOLOMONAS. LIETUVOS ŽYDŲ KELIAI: atmintis, tikėjimas, viltis. – Vilnius: Inter Se, 2018. – 319 p.
Pirmoji 700 metų aprėpianti Lietuvos žydų – litvakų - istorija aprašyta istoriko S. Atamuko knygoje ,,Lietuvos žydų kelias: Nuo XIV a. iki XXI a. pradžios‘‘. Šis leidinys yra pastarosios tęsinys. Jo tikslas – istorinės raidos fone pateikti kuo platesnį Lietuvos žydų gyvenimo kelių spektrą įvairiose šalyse ir kontinentuose, neužmirštant litvakų ištikimybės žydų tautos istorinėms, religinėms ir kultūrinėms vertybėms. Knygoje didžiausias dėmesys yra sutelktas į litvakų veiklą XX-XXI a. Lietuvoje ir Izraelyje. Leidinyje pateiktos 458 litvakų biogramos: skirtingų kartų ir likimų, Lietuvos, Izraelio ir kitų šalių piliečių gyvenimo apybraižos. Taip pat pateiktas knygų apie litvakus sąrašas, paminėta muziejų pavadinimų, aprašyta Lietuvos žydų genealogijos tyrimų internetinės svetainės LitvakSIG misija. Leidinys gausiai iliustruotas.

PEARSON CHRISTOPHER E.M. 1000 ARCHITEKTŪROS ŠEDEVRŲ. – Vilnius: Charibdė, 2018. – 543 p.
Meno, architektūros, urbanistikos ir dizaino istorikas Christoperis Pearsonas pristato didelės apimties, puikiai iliustruotą enciklopedinį žinyną, kuriame atsispindi pasaulio architektūros istorija. Knygoje su 1000 iliustracijų ir su lydimaisiais straipsniais ir iliustracijų paaiškinimais aptariama apie 1000 pastatų, pasakojama jų istorija. Dauguma jų yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Leidinio pabaigoje pateikiamas garsiausių architektų bibliografinis žinynas bei pastatų statybos chronologija.

ZYKAS AURELIJUS. RAUDONAS IR ŽALIAS TAIVANAS. - Vilnius: Aukso pieva, 2018. – 279 p.
Tai antroji VDU Azijos studijų centro vadovo, politikos mokslų daktaro Aurelijaus Zyko knyga (pirmoji ,,Japonijos spalvos ir skoniai‘‘), kurioje autorius aprašo savo kelionių ispūdžius apie lietuviams mažai pažįstamą nuostabaus grožio kraštą. Taivanas – kontrastų šalis, kur smėlėtus auksinius paplūdimius keičia įspūdingos uolėtų kalnų grandinės, o aplink jas vingiuoja džiunglių juostos. Visą šį kvapą gniaužiantį gamtos peizažą papildo žmogaus kultūrinis palikimas – šventyklos, muziejai, miestai ir miesteliai. Knyga parašyta dienoraščio stiliumi, tačiau puikiai pasitarnaus kaip kelionių gidas ir sužadins susidomėjimą tolimąja Azijos šalimi, išsaugojusia IV a. Kinijos civilizacijos palikimą. Knygos pasakojimą papildo gausybė lyrinių intarpų - kinų filosofo Džuangdzi mintys. Leidinio pabaigoje skaitytojas ras žodynėlį, kuris padės geriau suprasti kai kuriuos autoriaus vartojamus terminus.

EVER LINA. KELYJE: 100 000 žingsnių su kunigu Algirdu Toliatu. – Vilnius: Tyto alba, 2018. – 325 p.
2017 metų rudenį knygos autorė, žurnalistė Lina Ever su kunigu Algirdu Toliatu ir fotomenininku, Nacionalinės premijos laureatu Algimantu Aleksandravičiumi leidosi į piligriminę kelionę dailininkų romantikų kadaise pamėgtu ir išgarsintu Dailininkų keliu Malerweg Saksonijos Šveicarijoje. Ši knyga – piligriminės kelionės dienoraštis. Joje pasakojama apie sutinkamus žmonių ir gamtos sukurtus paminklus, ir kasdien kalbama svarstant vis naujas temas - tikėjimo, kūrybiškumo, atjautos, atleidimo, nuolankumo, meilės sau ir savo artimui. Prie žygio kalnuose savaip prisideda kiekvienas iš trijulės – Algirdas Toliatas kalba, kaip prasmingai nugyventi žemiškąjį gyvenimą ir jaustis laimingu, Algimantas Aleksandravičius fiksuoja įspūdingus vaizdus ir dalinasi pasakojimais apie kūrybiškumą, o Lina Ever vakarais prie laužo skaito H. K. Anderseno pasakas.

HONEYMAN GAIL. ELEONORAI OLIFANT VISKAS GERAI. – Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2018. – 436 p.
Tai pirmasis škotų rašytojos romanas, jau laimėjęs autorei Didžiosios Britanijos metų knygos apdovanojimą – British Book Award, tai pat Costa First Novel premiją. Knyga išversta ir dar verčiama į maždaug keturiasdešimt pasaulio kalbų, o ekranizavimo teises įsigijo aktorė ir filmų prodiuserė Reese Witherspoon. Šis leidinys puikiai tinka mūsų nerimo, streso ir vienatvės kupinai urbanistinei epochai. Tai istorija apie vienatvę, kurios lengva nepastebėti, kai ji taip arti...

Vartotojų aptarnavimo skyriaus informacija