Ne dedikuotas, bet tarsi skirtas Poetei

Spalio 31-ąją – žymiausios Aukštaitijos poetės Elenos Mezginaitės gimtadienis. Jai būtų sukakę 77-eri...

Sutapimas? Tądien išleistas jaunųjų kūrėjų spalio mėnesio atlankas NEVĖŽIS. Galbūt – irgi sutapimas – savo nuotaikų, temų, charakterių gausa jis toks pat įvairiaspalvis, kaip ir Elenos Mezginaitės kūryba. Na – beveik...

Nuo maksimalistinių niūrių pamąstymų iki filosofiško mirties įprasminimo, nuo meilės lyrikos iki „bodleriško“ natūralizmo, nuo fantastiškai šviežaus humoriuko iki melancholijos, sprendinių ieškojimas šiapus ir anapus... Tokia tat atsitiktinai susidėliojusi kūryba šiandien, Vėlinių išvakarėse, jaunųjų kūrėjų galimybių tribūnoje NEVĖŽIS.

Reikia pastebėti, kad tik viena autorė projekte dalyvauja ne pirmąkart, o kitiems – debiutas. Jaudinantis ir, tikime,  –  malonus susitikimas su skaitytoju.

Jaunuosius kūrėjus pastebėjo ir globoja 5-osios gimnazijos mokytoja Rūta Grinkienė,  Velžio ir 5-osios gimnazijos mokytoja Beata Viederienė, Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos mokytoja Asta Paliokienė, Kazimiero Paltaroko gimnazijos mokytoja Vida Gaušienė.

Projektas „Jaunųjų kūrėjų galimybių tribūna NEVĖŽIS“ vyksta jau šeštuosius metus. Kas mėnesį dienraštyje „Sekundė“, Aukštaitijos interneto naujienų agentūros AINA ir JŪSŲ PANEVĖŽYS tinklalapiuose buvo skelbiama moksleivių kūryba. 

Sausio mėnesį įvyks jau šeštojo „Jaunųjų kūrėjų almanacho“ sutiktuvės bei Metų literato ir iliustruotojo apdovanojimo iškilmės.