Naujų knygų lentynoje

Pristatome keletą įdomesnių knygų iš parodos „Nauji leidiniai”, kurią galite rasti bibliotekos Respublikos g. 14 Didžiojoje skaitykloje II a. Paroda atnaujinama du kartus per mėnesį – 1 ir 15 dienomis. Kviečiame susipažinti!

DIDYSIS KARAS VISUOMENĖJE IR KULTŪROJE: LIETUVA IR RYTŲ PRŪSIJA /V.SAFRONOVAS, V.JOKUBAUSKAS, V.VAREIKIS, H.VITKUS. – Klaipėda: Klaipėdos universiteto leidykla, 2018. – 455 p.

Klaipėdos universiteto leidykla pristato istorikų parengtą monografiją apie Didžiojo karo poveikį Lietuvos visuomenei. Tai nėra tipiška Pirmojo pasaulinio karo istorija. Knygoje lyginamos dvi tarpukario visuomenės – Lietuvos ir buvusios Rytų Prūsijos, integruojamas ir Klaipėdos kraštas. Detaliau nei iki šiol autoriai atskleidė Lietuvos gyventojų karo patirtis, dėl karo įvykusią socialinių vaidmenų kaitą, pirmą kartą tyrė karo veteranų pastangas apginti ir įtvirtinti savo statusą bei tai, kokius įspaudus karas paliko, kaip atsiskleidė socialiniuose santykiuose, kultūroje ir atmintyje Lietuvoje tarpukariu. Nuosekliai lygindami Lietuvos visuomenėje tirtus reiškinius su Rytų Prūsijos visuomene, istorikai sugebėjo išryškinti daugybę panašumų, o greta ir palyginti nežymių skirtumų. Knyga iliustruota.

VILUCKAS TOMAS. POPIEŽIAUS PRANCIŠKAUS TILTAI. – Palanga, 2018. – 148 p.

Rašytojas ir žurnalistas T. Viluckas knygoje teologiniu požiūriu nagrinėja popiežiaus Pranciškaus asmenybės, jo įžvalgų, darbų ir poelgių įtaką šiuolaikiniam žmogui, Katalikų Bažnyčiai, socialiniams santykiams, visuomenės procesams. Pasitelkus Pranciškaus mintis, jo biografijos faktus, nūdienos pasaulio aktualijas, Katalikų Bažnyčios mokymą, istorines žinias apie popiežystę, siekiama atskleisti šio pontifiko asmenybės reikšmę mūsų laikmečiui, išryškinti pagrindines popiežiaus Pranciškaus veiklos gaires Katalikų Bažnyčios gyvenime.

NAVICKAS ALGIMANTAS. ZARASAI EŽERŲ GLĖBYJE. – Utena: UAB ,,Kodilitas‘‘, 2016. – 128 p.

Tai puikus, spalvingas fotografo A. Navicko fotoalbumas, skirtas 510-ajam Zarasų miesto gimtadieniui. Čia atsispindi dar nematyti Zarasai ir jų apylinkės. Įkvepiančios nuotraukos užfiksuotos visais metų laikais, kurių didelė dalis daryta iš paukščio skrydžio. Romantiškos, žavinčios, pribloškiančios fotografijos privers pamilti šį kraštą.

SASANAUSKAS VALDAS. LIETUVOS GRYBAI: išsamus grybautojo žinynas. – Kaunas: Obuolys, 2017. – 287 p.

Biologas V. Sasnauskas pristato knygą, kurią privalu turėti kiekvienam susiruošusiam grybauti, gaminančiam grybų patiekalus ar tiesiog norinčiam sužinoti daugiau apie grybus. Leidinyje aiškiai ir išsamiai aprašytos visos mūsų miškuose dažniausiai aptinkamos grybų rūšys. Sužinosite , kurie grybai yra valgomi, kurie nuodingi, aprašomos jų naudingosios ir net gydomosios savybės, supažindinama su įvairiausiais grybų paruošimo būdais bei receptais, patariama, kada geriausia jų ieškoti. Leidinys iliustruotas spalvotomis nuotraukos.

DAUKANTAITĖ ADELĖ. SKAMBUTIS SIELAI... – Plungė: A. Daukantaitė, 2017. – 272 p.

Ši ilgametės pedagogės, literatės A. Daukantaitės knyga yra tarsi autorės autobiografija. Tai pirmoji jos prozos knyga. Pagrindinė knygos herojė mokytoja Eilenė yra jos gyvenimo veidrodis. Literatė savo knygą rekomenduoja perskaityti kiekvienai moteriai, kiekvienai jaunai ir vaikus auginčiai šeimai. Pabėgioti knygos puslapiais pravartu būtų ir švietimo įstaigų vadovams ir net politikams. Autorė atvirai kalba apie švietimo sistemos blogybes, apie tai, jog mokytojas yra paverstas robotu, kuriam viskas nuleidžiama iš viršaus, kuris mokomas daryti taip, o ne kitaip, kuriam yra paaiškinta, koks jis turi būti per pamoką. Knygoje pateikta daug dialogų, kurie šias problemas puikiai perteikia.


Informaciją parengė
Vartotojų aptarnavimo skyriaus
vyresn. bibliotekininkė Violeta Paltarokienė