Kviečiame naujai pažinti Panevėžio paveldą

Rugsėjo 21 d. Panevėžyje vyks edukacinis projektas „SENA YRA NAUJA“, kuris kviečia kitaip pažvelgti į miesto kultūros paveldą, pažinti Panevėžį naujai ir paneigti įsigalėjusius stereotipus.

Šie renginiai įsilieja į Europos paveldo dienų „Atraskime šimtmečio paveldą“ programą.

9–11 val. „Pasakiškas rytas“ pakvies į teatralizuotą pasaką Lietuvos banko Panevėžio skyriaus pastate pačius mažiausius miesto gyventojus.
13–15 val. „Šimtmečio pietūs“ – interaktyvus pasivaikščiojimas mieste supažindins su įvairiais Panevėžio ¬paveldo objektais per smagius žaidimus. Renginyje „Pažinkite instrumentų karalių“,
16 val. vyksiančiame Kristaus Karaliaus katedroje, vargonų demonstraciją ves VU vargonininkas dr. Vidas Pinkevičius.
18–20 val. „Istorinės vakarienės“ metu Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje bus aptarti dienos įspūdžiai, pristatyti jaunimo darbai, vyks diskusijos.

 1suorganizatoriais

Europos kultūros paveldo metų šūkis: „Mūsų paveldas: kur praeitis susitinka ateitį“ kaip ir Europos paveldo dienų skatinimas atrasti šimtmečio paveldą, kviečia kiekvieną iš mūsų įvertinti tai, ką paveldėjome ir išsaugojome.

„Ar tikrai pažįsti savo miestą? Kas vadinama „sena“, mums kaskart yra nauja. Panevėžio miesto kultūros paveldas šiandien prabyla šiuolaikiška kalba, inovatyvia idėja. Aš, Tu ir mūsų miestas. Čia ir dabar. Susitikime istorijos labirintuose vienybei, žinojimui, kūrybai Europos kultūros paveldo dieną. Programa stebins netikėtumais, prizais, nes mūsų siekis ne tik parodyti, papasakoti, bet ir kartu išgyventi įsimintinas akimirkas, linksmai pabūti, susipažinti!“, – teigia šio projekto rengėjai.

Į programas „Pasakiškas rytas“ ir „Šimtmečio pietūs“ iki rugsėjo 20 d. būtina registruotis tel. 8679 42114, el. paštu: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

„SENA YRA NAUJA“ projekto organizatoriai: Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka ir Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Panevėžio skyrius. Projekto idėjos autorė, vykdytoja – aktorė Akvilė Vitkūnaitė.

Rėmėjai: Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.

Projekto draugai: Juozo Miltinio dramos teatras, Fabulus – production house, šokių studija „Red Action Team“ su Rusne Red, Panevėžio atviras jaunimo centras, Panevėžio Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo koplyčios ir Marijonų vienuolyno bendruomenė, Lietuvos banko Panevėžio skyrius („Luminor“).

Parengė Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Kultūrinių renginių ir leidybos skyrius