Naujų knygų lentynoje

Mieli skaitytojai, vėl atnaujinamos naujų leidinių parodos bibliotekos Didžiojoje skaitykloje (Respublikos g. 14, II a.). Pristatome keletą įdomesnių knygų iš parodos „Nauji leidiniai” ir kviečiame susipažinti!
Paroda atnaujinama du kartus per mėnesį – 1 ir 15 dienomis.

LIETUVIŲ TRADICINIAI IR TAUTINIAI DRABUŽIAI: tekstilė, grafika, tapyba: parodos katalogas. – Vilnius: Lietuvos dailės muziejus, 2017. – 511 p.
Tautinio kostiumo metus Lietuvos dailės muziejus pažymėjo Radvilų rūmuose surengta paroda, kurioje pristatyti lietuvių tradiciniai ir tautiniai drabužiai bei jų atspindžiai profesionalių dailininkų kūryboje. Šis didelės apimties leidinys (511 p.) yra vykusios parodos katalogas, kuris suteikia unikalią galimybę pasekti lietuvių drabužių raidą nuo XVIII a. iki šių dienų, palyginti etnografinių regionų ypatumus, pažinti jų skirtumus. Lietuvių tradicinius drabužius ir tautinį kostiumą norėta parodyti visapusiškai, gretinant tekstilės eksponatus su grafikos ir tapybos darbais. Etnografinių regionų skirtumai atsispindi 89 kostiumuose, o ypatingi audimo būdai, spalviniai deriniai, subtili ir išmoninga puošyba matyti atrinktuose gražiausiuose pavieniuose liaudies aprangos pavyzdžiuose.

ALEKSANDRAVIČIUS ALGIMANTAS. MAŽOJI LIETUVA: KLAIPĖDOS KRAŠTAS – užpustytas laikas žodis smėly: fotografijos. – Vilnius: Vaga, 2018.
Tai penktasis ir paskutinis Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato (2011), fotografo menininko Algimanto Aleksandravičiaus serijos, skirtos Lietuvos regionams, jų istorijai, kultūrai ir žmonėms įamžinti, albumas. Albumo dedikacija – Vydūnui atminti. Prabangus leidinys, išleistas tik 500 egz. tiražu, apie Klaipėdos kraštą, kur „vėjai išsuka jausmus ir debesim išpaišo Dangų” (A. Aleksandravičius).

LIEKIS ALGIMANTAS. PREZIDENTAS ANTANAS SMETONA. RAŠTAI. KALBOS. DARBAI, T.1: Tautos prisikėlimas. – Vilnius: Versmė, 2018. – 564 p.
Leidykla „Versmė” pristato publicisto, istoriko, humanitarinių mokslų daktaro, profesoriaus Algimanto Liekio knygą apie Antaną Smetoną - iškiliausią Lietuvos politiką ir visuomenės veikėją, pirmąjį Lietuvos prezidentą, palikusį išskirtinai didelį rašytinį palikimą. „Prezidentas A. Smetona buvo išskirtinė asmenybė mūsų Tautoje. Jei jis nebūtų ir Prezidentas, jis būtų prisimenamas kaip talentingas ir produktyvus publicistas, filosofas, lietuvių kalbos ir istorijos žinovas, daugybės leidinių redaktorius, visuomenininkas. Po Jo Lietuva neturėjo kito tokio vadovo, kuris savo intelektu ir kūryba būtų galėjęs prilygti A. Smetonai, kuris būtų tiek dirbęs dėl lietuvių Tautos”. Taip apie A. Smetoną rašė prof. A. Liekis. Leidinio pirmajame tome apžvelgiamas prezidento kūrybinis palikimas, jo biografijos bruožai, pateikiamos A. Smetonos mintys ir darbai „Tautos priskėlimo" tematika.

LIPSKIS STASYS. POETO IR KUNIGO DRAMA: Biografinė knyga apie rašytojo Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimą. – Vilnius: Žuvėdra, 2018. – 320 p.
Išsamus leidinys apie žymųjį lietuvių rašytoją, poetą, filosofą, romanų ir dramų kūrėją, profesorių, akademiką, daugelį žavėjusį vidine dvasine elegancija, spindėjusiu taurios asmenybės grožiu. Biografinėje knygoje pasakojama apie dramatišką Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimo kasdienybę, remiantis jo paties dienoraščiais, amžininkų liudijimais ir archyvuose esančiais dokumentais.

HUSTON NANCY. DOLCE AGONIA: romanas. – Vilnius: Tyto alba, 2018. – 283 p.
Puiki ir labai rekomenduotina knyga literatūros gurmanams, vertinantiems turtingą tekstą, įdomius personažus, psichologinį fundamentą, egzistencinių temų samplaiką ir klausimus, pamąstymus, kurie dar ilgai lieka skaitytojo galvoje užvertus šią knygą. Dėl emocinio intensyvumo, amžinų temų (mirtis, meilė, draugystė, kančia, menas) gvildenimo tragikomiškas psichologinis romanas lyginamas su Ingmaro Bergmano filmais. Tai pirmasis rašytojos romanas lietuviškai „Dolce agonia“ (iš prancūzų kalbos vertė Akvilė Melkūnaitė) – vienuoliktas iš penkiolikos romanų ir keturiolikos negrožinės literatūros N. Huston kūrinių, pripažintas rašytojos meistrystės viršūne, nominuotas Goncourt‘ų premijai ir apdovanotas Kvebeko (Kanada) Odyssée litartūrine premija (2002).


Informaciją parengė
Vartotojų aptarnavimo skyriaus
vyresn. bibliotekininkė Violeta Paltarokienė