Dovana miestui – Panevėžio veido dėlionė

Biblioteka sveikina miestą su 515-uoju gimtadieniu ir pristato miesto istorijos pažinimui sukurtą naują internetinę rubriką „Panevėžio veido dėlionė“. Skaitykite virtualioje erdvėje įdomiausius atsiminimus apie Panevėžį nuo XIX a. iki šių dienų, klausykite atsiminimų garso įrašų, dalinkitės savo fotografijomis, atsiminimais, įspūdžiais apie miestą, jo žmones, įvykius.

Akcijos metu, rugsėjo 4–17 dienomis, Vilniaus, Kauno ir Panevėžio transporto stotelių ir Panevėžio Laisvės aikštės reklaminiuose stenduose, nuskaitę QR kodus, naudokitės galimybe skaityti atsiminimų tekstus ir jų klausyti savo mobiliuosiuose įrenginiuose.

Paroda ir miesto gimtadienio reklaminė akcija organizuota įgyvendinant projektą „Panevėžio krašto istorijos ir kultūros virtualios atodangos“. Internetinėje rubrikoje „Panevėžio veido dėlionė“ parengtoje virtualioje parodoje „Amžininkų atsiminimai apie Panevėžį nuo XIX a. vidurio iki šių dienų“ pristatome 30-ties autorių atsiminimų apie Panevėžį, publikuotų įvairiuose leidiniuose, rinkinį. Tekstuose, rašytuose nuo XIX a. vidurio iki šių dienų, atsiskleidžia kiekvieno iš autorių santykis su šiuo miestu – vieniems tai gimtoji vieta, kiti čia mokėsi, trumpiau ar ilgiau gyveno ir dirbo, dar kitų atsiminimuose – įspūdis, likęs trumpam šiame mieste apsilankius. Atsiminimai – patys įvairiausi, tačiau visus juos vienija įdėmus ir neabejingas žvilgsnis į Panevėžio miestą, jame vykusius įvykius. Visi parodoje pateikti atsiminimai yra įgarsinti. Mėgstantiems tekstų klausytis, siūlome profesionalių aktorių Evaldo Stokės ir Elonos Karoblytės įgarsintus atsiminimų garso takelius.

„Panevėžio veido dėlionę“ rasite čia:

Prie parodos sukūrėme dalinimosi atsiminimais puslapį „Parašyk apie Panevėžį“. Kviečiame rašyti apie savo vaikystės, jaunystės ar šių dienų Panevėžį, skelbti turimas įdomias nuotraukas. Palikite savo įrašą čia.  

Jei naudojimasis internetine platforma Jums netinka –kviečiame į biblioteką, Kraštotyros skaityklą (II a.), kur mielai nuskenuosime Jūsų turimas nuotraukas ir padėsime patalpinti šiame puslapyje atsiminimų tekstą.

Projektą papildo virtualios parodos pagrindu parengta akcija Vilniaus, Kauno ir Panevėžio transporto stotelių ir Panevėžio Laisvės aikštės reklaminiuose stenduose, kuri vyks rugsėjo 4–17 dienomis. Ja skatiname ne tik panevėžiečius, bet ir Vilniaus bei Kauno gyventojus ir šių miestų svečius atrasti ir susipažinti su 515-ają sukaktį mininčiu Panevėžio miestu. Plakatuose panaudotos intriguojančios žymių kraštiečių filosofo Arvydo Šliogerio, rašytojos Giedros Radvilavičiūtės, literatūrologės Vandos Zaborskaitės, jaunosios kartos žurnalisto Donato Puslio ir buvusio bibliotekos direktoriaus, teatrologo Giedrimundo Gabrėno atsiminimų citatos. Akcija turėtų sudominti mobiliųjų įrenginių savininkus, kurie plakatuose pateiktų QR kodų pagalba galės prasmingai praleisti laiką belaukiant autobuso – turės galimybę skaityti atsiminimų tekstus ir jų klausyti savo telefonuose. Plakatai parengti bendradarbiaujant su reklamos agentūra „JC Decaux Lietuva“.

Parodą skiriame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir Panevėžio miesto įkūrimo 515-osioms metinėms. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir Panevėžio miesto savivaldybė.

LTK Logotipas1savivaldybe
Kurkime mūsų miesto veido dėlionę kartu!

Krašto kultūros paveldo sklaidos skyriaus informacija