ATSAKINGAS SKAITYTOJAS. „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!“ ir mūsų bibliotekoje!

„Atsakingas skaitytojas“ – tai ketvirtus metus vykstantis aplinkosauginis šalies bibliotekų konkursas. Projektas skirtas šviesti gyventojus apie tinkamą elektroninių ir baterijų atliekų rūšiavimą.

Konkurso trukmė: nuo 2018 m. balandžio mėn. iki 2018 m. gruodžio mėn. pabaigos.
Projekto metu bibliotekų lankytojai yra kviečiami rūšiuoti ir iš namų atnešti senas baterijas bei kitus smulkius neveikiančius ar nenaudojamus elektronikos prietaisus (pvz., plaukų džiovintuvus, elektrinius virdulius, elektronines detales turinčius žaislus ir pan.). Baterijos turi būti metamos į specialią EPA elektronikos atliekų surinkimo dėžutę, ant kurios pažymėtos rūšiavimui skirtos ertmės.

Projekto metu bibliotekų lankytojai bibliotekose gali užpildyti nemokamo stambiosios elektronikos (pvz., skalbyklės, šaldytuvai, gartraukiai, šildymo prietaisai ir pan.) atliekų išvežimo iš namų formą. EPA surinkėjai atvykę surinkti smulkiosios elektronikos atliekų į biblioteką, tą dieną išveš ir užregistruotus stambiosios elektronikos prietaisus iš gyventojų namų.

Projekto organizatoriaus įsteigtais prizais bus apdovanotos 2 daugiausiai elektroninės technikos ir baterijų atliekų surinkusios bibliotekos. Laimėtojai bus renkami pasibaigus etapui:
2018 m. rugpjūčio mėnesį – už 2018 m. balandžio, gegužės, birželio, liepos mėnesiais surinktas elektronikos ir baterijų atliekas.
2019 m. sausio mėnesį – už 2018 m. rugpjūčio, rugsėjo, spalio, lapkričio, gruodžio mėnesiais surinktas elektronikos ir baterijų atliekas.

Etapo pabaigoje daugiausiai elektronikos ir baterijų atliekų surinkusiai bibliotekai bus dovanojamos knygos už 750 Eur sumą.

Nebūk abejingas, būk atsakingas! Taip ne tik padėsi savo bibliotekai laimėti, bet ir džiaugsiesi švaresne aplinka, nes tik nuo mūsų pačių priklauso koks bus rytojus.

Konkurso organizatorius – ne pelno siekianti Elektronikos platintojų asociacija (EPA).
Konkurso partneris – Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija.