Bibliotekos komanda „Avilys“ 10-ajame Aukštaitijos bibliotekininkų kultūros ir sporto sąskrydyje

Jubiliejinis – X-asis – Aukštaitijos bibliotekininkų kultūros ir sporto sąskrydis vyko Ąžuolpamūšės sodyboje (Pasvalio r.), kurį organizavo Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka.

Į sąskrydį atvyko komandos iš Zarasų, Ignalinos, Rokiškio, Kupiškio, Biržų, Panevėžio miesto ir rajono bei mūsų Bibliotekos. Svečių teisėmis dalyvavo bibliotekininkų sąskrydžių Lietuvoje pradininkai kolegos iš Žemaitijos bibliotekų. Pirmąją vietą užėmė Panevėžio rajono sav. viešoji biblioteka, II-ąją – Biržų rajono sav. Jurgio Bielinio viešoji biblioteka, o III-iąją – Rokiškio rajono sav. Juozo Keliuočio viešoji biblioteka. Mūsų bibliotekos komanda „Avilys“, dalyvaujanti sąskrydžiuose nuo pat pirmojo, vykusio 2009 metais, užėmė 6-ąją vietą ir laimėjo 6600 Vydūno pinigų!

Sąskrydis „Spindulys esti begalinės šviesos“ buvo skirtas Vydūno metams, tad ir prisistatymas, rungtys, pasikieminėjimai buvo vydūniški.

Apsilankėme Pasvalio krašto muziejuje, paaukojome Lėvens upės smuikininkui Antanėliui. Už tai, kad greičiausiai iš komandų suradome Antanėlį, pelnėme nominaciją „Sąskrydžio skrydis“. Komanda prisistatymui pasirinko Vydūno ir F. Taunytės frazių mūšį apie sveiką maityseną (čia pagal Vydūną). Harmonizavome fizinę būseną virtualiai grybaudami, žaisdami kitarankių kvadratą, pildami vandenį į kiaurą rėtį. Užsiėmėme proto joga – pildėme sveikatos piramidę, spėliojome augalus ir jų ieškojome, pasinėrėme į frazių sudarymą iš anagramų tema „Sveika gyvensena“. Komandų vadovams teko užduotis – emocijų proveržis „Pažvelk į pasaulį Vydūno akimis“. Reikėjo pagal pasirinktą emociją perskaityti ištrauką iš Vydūno tekstų.

Tradicinis sąskrydžių elementas – pasikieminėjimai, t.y. stovyklaviečių lankymai. „Avilio“ komanda svečius priiminėjo kavinėje GYVA‘ta, vaišino nektarais iš vandens su įvairiais priedais.

Sąskrydžio šeimininkai pasvaliečiai buvo parengę parodą ir video filmą „Aukštaitijos bibliotekininkų sąskrydžiui – 10“. Vidurnaktį žavėjomės ugnies šou „Liepsnose“. O sekmadienio rytą dalyvavome sveikuoliškoje mankštoje Zumba ritmu!
Komandų vadovų sutarimu XI-asis sąskrydis vyks Biržų rajone ir jį organizuos Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešoji biblioteka.

Informaciją parengė
Ilona Mažylytė
Krašto kultūros paveldo sklaidos skyriaus vyr. bibliotekininkė
Tel. 845 58 25 40
El. paštas Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.


Meganos Pesse ir Rūtos Juzėnienės nuotr.