Šiltai ir įdomiai

Dvi dienas Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko tarptautinis simpoziumas „Inovatyvios edukacinės praktikos bibliotekininko darbe. Edukacinės veiklos iššūkiai ir galimybės“, kuriame patirtimi dalintasi pranešimų, diskusijų, edukacijų metu.

Simpoziumas sukvietė specialistus iš Lietuvos apskričių, Panevėžio regiono savivaldybių viešųjų bibliotekų, Lietuvos aklųjų bibliotekos Karlovi Varų (Čekija) regioninės bibliotekos. Pranešimus skaitė ir bibliotekų atstovai, ir lektoriai iš Vilniaus universiteto, Ugdymo plėtotės centro, Biržų krašto muziejaus „Sėla“. Virtualus dr. Lauros Brochet pranešimas atkeliavo iš Prancūzijos, Aukštojo katalikų švietimo instituto.

Didžiulio populiarumo sulaukė edukaciniai užsiėmimai, kuriuose buvo kuriami knygos ženklai, papuošalai iš odos, šalikėliai, supažindinama su popieriaus restauravimu, improvizuojama dailės kūrinių tema, žaidžiami interaktyvūs žaidimai, konstruojami robotai, gilinamasi į šiuolaikines technologijas ir kt. Edukacinės veiklos įvairovė sudomino įvairaus amžiaus bibliotekos lankytojus ir buvo itin naudinga patiems specialistams. Ypatingas dėmesys viso renginio metu buvo skiriamas darbui su negalią turinčiais žmonėmis.

Simpoziumo dalyvius sveikino Panevėžio miesto vicemeras Aleksas Varna, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė Rima Maselytė, kvietusi visus bendrauti, kartu mokytis, dalintis žiniomis. Daugybės padėkų sulaukė simpoziumo organizatorė – bibliotekos Regiono bibliotekų strateginės plėtros skyriaus vedėja Ramunė Greiciūnienė su savo komanda.

„Čia buvo šilta, gera būti emocine prasme, buvau maloniai nustebusi, kad tiek daug darbų daroma bibliotekose ir jie tokie svarbūs“, – sakė dokt. Justina Garbauskaitė-Jakimovska. „Šis simpoziumas surengtas ne dėl „pliusiuko“, o tam, kad visiems norėjosi kartu pabūti ir pasidalijimas gerąja patirtimi įvyko. Buvo abipusis ryšys tarp tų, kurie skaitė pranešimus, ir tų, kurie klausė, diskutavo“, – teigė doc. dr. Irena Stonkuvienė.

Virginijos Januševičienės tekstas
Romos Aleliūnienės nuotr.