Naujų knygų lentynoje

Pristatome keletą įdomesnių knygų iš parodos „Nauji leidiniai”, kurią galite rasti bibliotekos Respublikos g. 14 Didžiojoje skaitykloje II a. iki birželio 15 d. Vėliau susipažinti su Naujais leidiniais pakviesime rugsėjį.

UŽ VISĄ AUKSĄ BRANGESNĖ LAISVĖ!: parodos katalogas. – Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla, 2018. – 307 p.

Vilniaus universiteto biblioteka, siekdama įprasminti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, pristato leidinį „Už visą auksą brangesnė laisvė”, kuriame apžvelgiamas Lietuvos valstybingumo istorinis kelias. Knygoje pateikiama iliustracinė medžiaga iš Vilniaus universiteto bibliotekos Retų spaudinių, Rankraščių ir Spaudinių saugojimo skyrių. Daugiau kaip 100 istorinių XV-XX a. pradžios spausdintų ir rankraštinių dokumentų pateikti chronologiškai, suskirsčius juos į aštuonis skyrius pagal istorines epochas – Viduramžiai, Renesansas, Barokas ir t. t. Pirmoje katalogo dalyje pristatoma senoji Lietuva, jos žmonės, gamta, miestai ir papročiai, remiantis daugiausia svetimšalių autorių aprašymais ir pastebėjimais. Antroje – pateikti leidiniai ir rankraščiai, parašyti XIX a. kultūrinio atgimimo veikėjų Ksavero Bogušo, Dionizo Poškos, Juzefo Ignaco Kraševskio, Jono Šliūpo, Maironio ir kt. Didelė katalogo dalis skirta ir įvykiams iki 1918 m. vasario 16 d. nušviesti bei pačiai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai.

ARCHITEKTO ŽINYNAS. – Vilnius: Technika, 2017. – 808 p.

Savo turiniu ir informacijos apimtimi - tai didžiausias (798 p.) kada nors lietuvių kalba išleistas profesionalus architekto žinynas, verstas iš knygos anglų kalba – „Metric Handbook: Planning and Design Data“ (2015 m. 5-as leidimas). Į žinyną įtraukti pagrindiniai projektavimo duomenys, susiję su visais svarbiausiais pastatų tipais, nagrinėjami platesni dizaino aspektai, tokie kaip medžiagos, akustikos sprendimai, apšvietimas, taip pat bendri dizaino sprendimai, siejami su žmogumi ir ergonomikos reikalavimais. Knygoje dėstoma, kokia turi būti atitinkamos institucijos struktūra ir kokie jai projektuoti taikomi standartai. Leidinyje gausu brėžinių, schemų, lentelių. Knyga rekomenduojama kaip vertingas kasdienio naudojimo informacinis šaltinis visų sričių urbanistinio planavimo, pastatų architektūros, dizaino, kitų statybos sričių ir specializacijų projektavimo specialistams, aukštųjų mokyklų ir kolegijų dėstytojams bei studentams.


RITTER CLAUDIA. AUGALINIAI ANTIBIOTIKAI, GAMINAMI NAMUOSE: Prieskoniai ir žolelės ligų profilaktikai ir gydymui. – Vilnius: Naujoji Rosma, 2018. – 144 p.

Natūraliomis priemonėmis gydanti Claudia Ritter aprašo, kokiomis ligomis sergant ir kuo negaluojant tikslinga vartoti augalinius antibiotikus ir kaip jie veikia. Ji pateikia mokslinėmis studijomis pagrįstas žinias apie savigydos galimybes ir ribas. Į knygą sudėta daugybė receptų, nuo arbatų iki kompresų ir gardžių gydančių patiekalų, - kuriais naudojantis galima visiškai pasveikti ir susigrąžinti puikią savijautą. Leidinys iliustruotas spalvotomis nuotraukomis.

ISAACSON WALTER. LEONARDAS DA VINČIS. – Vilnius: BALTO, 2018. – 605 p.

Tai išsamiausia visų laikų Leonardo da Vinčio biografija, liudijanti įspūdingą kūrėjo ir iškiliausio savo epochos mokslininko palikimą. Genialusis Renesanso laikotarpio dailininkas po savęs paliko kvapą gniaužiančių išradimų, nebaigtų šedevrų ir gerokai laikmetį pranokusių įžvalgų palikimą. 7200 puslapių užrašuose liko brėžiniai, skaičiavimai ir temų, kurios žadino mokslininko smalsumą, analizė nuo šviesos teorijos ir skraidančių aparatų iki miestų planavimo ir smulkios žmogaus širdies anatomijos. Knygoje publikuojamos spalvotos reprodukcijos, užrašų detalės ir reikšmingiausios schemos leidžia įdėmiai pažvelgti į genijaus kūrybinę virtuvę.

HIRVONEN ELINA. KAI BAIGIASI LAIKAS. – Vilnius: Baltos lankos, 2018. – 229 p.

Elina Hirvonen (g. 1975) – suomių rašytoja, žurnalistė, dokumentinių filmų kūrėja. 2005 m. išleista pirmoji jos knyga nominuota prestižinei suomių literatūros premijai „Finlandia“. Šis romanas – tai trečioji autorės knyga, pelniusi Suomijos Metų knygos apdovanojimą. Atviroje ir bejėgiškumo kupinoje paprastos šeimos istorijoje atskleidžiami sudėtingi tėvų ir vaikų santykiai, keliami pamatiniai klausimai apie atsakomybę už vaikus ir už pasaulį, į kurį juos išleidžiame. Tai itin jautrus pasakojimas apie šiuolaikinius žmones, susiduriančius su didžiausiais šių dienų iššūkiais, kurių smaigalyje – esminės temos: besąlygiška meilė, atpildas ir mirtis.


Informaciją parengė
Vartotojų aptarnavimo skyriaus
vyresn. bibliotekininkė Violeta Paltarokienė