Mėgaukitės muzika su Naxos Music Library

Naxos Music Library  - neįkainojamas universitetų, muzikos mokyklų, viešųjų bibliotekų, mokyklų, muzikos specialistų ir kolekcininkų šaltinis.

Duomenų bazėje rasite patogią aplinką naršymui: ieškoti galima pagal raktinį žodį, kūrinio pavadinimą, kompozitorių, atlikėją ar žanrą, o paiešką lengvina naujų leidinių, papildymų ir įrašų etikečių sąrašai. Naxos Music Library taip pat siūlo keletą naudingų galimybių, įskaitant muzikinių terminų žodynėlį, tarimo vadovą, kompozitorių ir atlikėjų biografijas, skyrių moksleiviams ir galimybę kurti savo grojaraščius, kurie bus saugomi Naxos svetainėje.

Visa tai leidžia domėtis klasikine muzika bei giliau patyrinėti  kitus žanrus. Muzikos žvaigždžių įrašai, tokie kaip Placido Domingo, Jascha Heifetz ar Vladimir Horowitz, yra prieinami šioje bazėje; galite pasirinkti klausytis bet kokių pripažintų klasikos meistrų ar populiarių kūrinių. Naxos muzikos biblioteka taip pat leidžia jums patyrinėti ir mažiau žinomą muziką nuo senovės iki dabartinių laikų, atrasti kūrinius, kurie nėra  itin reikšmingi, tačiau ne mažiau įdomūs.

Naxos Music Library atradimai:
Klasikinė muzika;
Platus repertuaras;
Daugiau nei 136 250 CD įrašų, atitinkančių 2 108 600 dainų, vidutiniškai papildoma 1 150 CD kiekvieną mėnesį;
Muzikos įrašai, iliustruoti viršeliai, instrumentuotės ir leidėjų informacija;
Libretai ir daugiau kaip 700 operų santraukų;
Daugiau nei 40000 kompozitorių ir menininkų biografijų;
Kompozitorių ir atlikėjų pavardžių tarimo vadovas;
Žodynėlis, muzikinių terminų vadovas ir darbų analizė;
Skiltis vaikams.

Privalumai – paieška pagal kompozitorių ir kūrinius, lengva paieška pagal raktinį žodį; išplėstinė paieška leidžia ieškoti pagal 10 skirtingų kategorijų, įskaitant kūrinio trukmę, sukūrimo metus, žanrą, instrumentą.

Naxos Music Library suteikia prieigą prie didžiosios klasikinės muzikos ir daugybės įrašų šiose kategorijose: šiuolaikinis džiazas, džiazo legendos, liaudies, bliuzo legendos, nostalgijos kategorija, šiuolaikinė instrumentinė muzika, kinų muzika , pop ir roko , gospelo, relaksacinė muzika; garsiniai skaitymai - per 8400 CD su daugiau kaip 6000 įgarsintų žymiausių pasaulinės literatūros veikalų – nuo poezijos, dramos, fantastikos iki vaikų literatūros klasikos. Visus kūrinius įgarsino žinomi aktoriai.

Kviečiame atrasti Naxos Music Library duomenų bazę ir naudotis ja visose bibliotekos skaityklose!

Informaciją parengė
Vartotojų aptarnavimo skyriaus 
vyr. bibliotekininkė Gitana Užkurėlienė