Naujų knygų lentynoje

Pristatome keletą įdomesnių knygų iš parodos „Nauji leidiniai”, kurią galite rasti bibliotekos Respublikos g. 14 Didžiojoje skaitykloje II a. Paroda atnaujinama du kartus per mėnesį – 1 ir 15 dienomis. Kviečiame susipažinti!

ISTORINIS KAUNAS: VAIZDŲ KAITA, 2017.

Tai puikiai iliustruotas fotografijų albumas, atspindintis laiko tėkmėje besikeičiantį miesto portretą. Unikalios ikisovietinio Kauno fotografijos ir atvirukai gretinami su šių dienų kadrais, taip perteikiant urbanistinę bei architektūrinę miesto raidą. Leidinio sudarytojas – Vytas V. Petrošius, sėkmingai įgyvendinęs tapačios koncepcijos projektą „Unikalusis Vilnius. Vaizdų kaita". Leidinio fotografas – Gintaras Česonis – Mokslų akademijos premijos laureatas, Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas, 2014 m. pelnęs Kultūros ministerijos Balio Buračo fotografijos meno premiją už Kauno tarpukario architektūros, Lietuvos miestelių fotografijų ciklus. Įdomiausius senuosius vaizdus iš muziejų, archyvų, kolekcininkų rinkinių albumui kruopščiai atrinko istorikas-ekspertas Arvydas Pakštalis.

MAČIULIS DANGIRAS. TAUTINĖ MOKYKLA: ŽVILGSNIS Į TAUTININKŲ ŠVIETIMO POLITIKĄ, 2017.

Lietuvos istorijos institutas pristato monografiją, skirtą tautininkų švietimo politikos (nuo 1926 m. gruodžio 17-osios perversmo iki Lietuvos okupacijos 1940 m.) tyrimui. Knygoje bandoma pažvelgti į A.Smetonos politinio režimo švietimo politiką – kaip praktikoje reiškėsi valdžios geidžiamos tautinės mokyklos kūrimas pradinėje ir aukštesniojoje mokykloje. Leidinyje ieškoma atsakymų į klausimus: kokią mokyklos viziją turėjo tautininkų režimas, ar valdžia buvo pasirengusi dalytis su kitais visuomenės institutais (tokiais kaip bažnyčia) piliečių ugdymo rūpesčiais, ar siekė savo rankose monopolizuoti ugdymą, kokiais būdais bandyta disciplinuoti mokinius ir mokytojus? Knygoje gausu nuotraukų.

BAUSMIŲ TAIKYMO IR VYKDYMO TARPTAUTINIS PALYGINIMAS, TENDENCIJOS IR PERSPEKTYVOS LETUVOJE, 2017.

Ši knyga yra vokiečių ir lietuvių mokslininkų straipsnių rinkinys baudžiamųjų teisinių sankcijų skyrimo bei vykdymo tematika. Daugiausia dėmesio skiriama konstitucinių žmogaus teisių užtikrinimui, tarptautinių standartų įgyvendinimui, bausmių teorijos ir praktikos suderinamumui. Pateikiama daug empirinių duomenų iš įvairių šalių, kuriuos analizuojant ieškoma panašumų ir skirtumų tarp įvairių Europos šalių priežasčių. Keliamas bausmių veiksmingumo klausimas, į kurį atsakymų ieškoma lyginant bausmių taikymo ir vykdymo praktiką įvairiose šalyse, pasitelkiant vertinamųjų bausmių veiksmingumo tyrimų duomenis. Knyga tikrai verta skaitytojų – tiek kriminologijos ir baudžiamosios teisės specialistų, tiek ir bausmėmis bei nusikaltimais besidominčių neprofesionalų – dėmesio.
BARAUSKIENĖ GIEDRĖ, DERENČIENĖ RASA. PRIE STALO SU RAŠYTOJU: PATIEKALAI, ĮKVĖPTI MĖGSTAMŲ KNYGŲ, 2017.

Tai pirmoji, analogų Lietuvoje neturinti kulinarinė knyga, skirta knygų mylėtojams ir visiems, mėgstantiems skanų maistą. Šios knygos idėja nuostabi – dvi bendramintės autorės atkūrė patiekalus, kurie minimi įvairiuose literatūros kūriniuose: nuo rimtomis premijomis įvertintų iki šiuolaikinio kokybiško popso, nuo pasaulinės literatūros klasikos iki „Altorių šešėlyje“. Knygos fotografijų ir receptų autorė Giedrė Barauskienė jau senokai žinoma kaip puiki maisto stilistė ir fotografė, tad nuotraukos verčia aikčioti ir šį sykį, o daugiau kaip 70 receptų taip pat žadina smalsumą. Čia rasite Marcelio Prousto išgarsintų madlenų receptą, džino ir ananasų sulčių koktelį iš Vladimiro Nobokovo knygos „Lolita“, varškės ir obuolių pyragą iš Jurgio Kunčino „Tūlos“, pienių vyną iš Ray Bredbury knygos tuo pačiu pavadinimu.

OXENREIDER TSH. PASAULYJE KAIP NAMIE: PAMĄSTYMAI APIE NAMUS KELIAUJANT PO PASAULĮ, 2017.

Labai asmeniškuose kelionės užrašuose antropologė Tsh Oxenreider pasakoja, kaip nepaprastai jos šeima praleido tuos mėnesius: keliaudama tyrinėjo vietoves, kurias seniai norėjo išvysti. Kelionė prasidėjo Kinijoje ir nusidriekė toliau per Aziją, Australiją, Naująją Zelandiją, Afriką, Vakarų Europą. Šeimos dienos prisipildė grožio, skubos, nuovargio, nepakartojamų įspūdžių: gardūs egzotiški patiekalai, neregėti vaizdai, painūs traukinių ir skrydžių tvarkaraščiai, mokyklinės vaikų užduotys... Tačiau geriausiai juos mokė pasaulis – žmonės ir įvairiausi žemės lopinėliai, kuriuos kiti vadina savo namais.


Informaciją parengė
Vartotojų aptarnavimo skyriaus
vyresn. bibliotekininkė Violeta Paltarokienė