Iki „Almanacho 2017“ viršelio beliko gruodžio atlankas...

2017 metų projekto „Jaunųjų kūrėjų galimybių tribūna NEVĖŽIS“ sezonas eina į pabaigą, vadinasi, artėja Kalėdos, Naujieji metai ir... žinoma – „Jaunųjų kūrėjų almanacho NEVĖŽIS 2017“ sutiktuvės. Iki „Almanacho 2017“ viršelio liko gruodžio atlankas.

O lapkričio dienraščio „Sekundė“ paskutinįjį mėnesio trečiadienį publikuojamame atlanke „NEVĖŽIS“ – net keturi Panevėžio 5-osios gimnazijos jaunieji kūrėjai. Rita Baklanovaitė, Dainius Kanaporis (juos abu žavi Antikos mitologija, ir tai pastebėsime kūriniuose), Greta Aleknaitė, lyrikė, lakoniško minties sakymo gerbėja, ir Viktorija Milinytė, ieškanti tiesos, linkusi filosofuoti ir eiliuoti atradimus. Kūrėjus pastebėjo mūsų projekto ambasadorė mokytoja Beata Viederienė, mokytojos Nijolė Žičkaitė ir Lina Kilkuvienė. 

Neda Marčiulionytė iš Panevėžio „Vilties“ progimnazijos ir Liepa Ivoškutė iš Kazimiero Paltaroko gimnazijos – ne naujokės projekte, anksčiau jų kūrybos spausdinome. Norėtųsi sakyti ačiū mokytojoms Audronei Tichanavičienei ir mokytojai Ramunei Nefienei, kad jaunosios kūrėjos „nepadėjo ir neužmiršo plunksnos“. Aišku, jos plunksnos ir nebuvo niekada paėmę... Tik kompiuterį (šypsenėlė). Iš tikrųjų – šių septintokių tekstai tapo tobulesni, žodingesni, tuo pat – įtaigesni. Nedos eilėse atsirado įvairesnių emocijų, o Liepos siužetai įgauna intrigą ir, džiugu, smagaus humoro gaidelę.

„Minties“ gimnazijos dvyliktokė Brigita Navickaitė, kurią globoja mūsų projekto ambasadorė mokytoja Adelė Samuolienė, pateikė prozos kūrinį. Pasitelkdama „sąmonės srauto“ rašymo stilistiką, ji žaidžia žodžiais, nuotaikomis, tiesiog – „džiazuoja“. Reikia pripažinti, kad nenusibosta skaityti. Jaunajai kūrėjai pavyksta skaitytoją „pasisodinti šalia“ ir priversti kartu „padžiazuoti“.

Taigi – „Sekundėje“ ir svetainėje AINA skaitome „Nevėžiukus-lapkritukus“!

2018 metų pradžioje visi kūrėjai, dalyvavusieji šių metų projekte, ir jų mokytojai bus pakviesti dalyvauti ,,Jaunųjų kūrėjų almanacho NEVĖŽIS 2017“, iliustruoto jaunųjų Panevėžio dailės mokyklos ir kitų jaunųjų dailininkų, sutiktuvių iškilmėse. Jose ,,Sidabrinio Nevėžio“ skulptūrėlėmis (aut. Vytautas Tallat-Kelpša) bus apdovanoti išrinktieji Metų jaunieji literatas ir dailininkas-iliustruotojas, taip pat nominuoti „Sidabriniai Nevėžiukai 2017“.


PAVB Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centro vadovas,
projekto vadovas
Arnas Simėnas

2016 metų „Sidabrinio Nevėžio“ skulptūrėle
apdovanotoji literatė Kotryna Kraptavičiūtė iš
Pasvalio P. Vileišio gimnazijos
(Virginijaus Benašo nuotr.)

Projektą remia Panevėžio miesto savivaldybė, UAB BURBULIUKAS, AB Linas Agro, partneriai - UAB OnMedia, Aukštaitijos internetinė naujienų agentūra (AINA) ir Panevėžio dailės mokykla.