Garsus žurnalistas Liudas Dapkus sako, kad jo knyga yra kitokia nei įprasti kelionių žinynai. Kartais jie primena baldų surinkimo instrukcijas, kuriose nurodyta ką po ko daryti: kur valgyti, kaip nuvažiuoti, kur miegoti, ką pamatyti ir kaip viską įgyvendinti nešvaistant nė vienos gyvenimo minutės veltui. Dar kitose kelionių knygose gausu iliustracijų su objektais, kuriuos būtina pamatyti ir nusifotografuoti asmenukei. Tai yra jau gerai sukramtyti leidiniai žmonėms, kurie neturi laiko savarankiškai atradinėti pasaulio. „Žuvis, kuri supainiojo duris: ir kitos 69 istorijos iš šešių žemynų“ – visiškai kitokia knyga apie keliones. Skaitytojai beveik neras praktinių patarimų, tačiau novelės ne vienam pakutens norą įsigyti lėktuvo bilietą ir krautis lagaminus.
Liudo Dapkaus knygoje rasite šešiasdešimt devynias trumpas istorijas iš įvairiausių pasaulio kampelių. Kelionės suskirstytos ne chronologiškai – knygoje jos pateiktos pagal šalių pavadinimus abėcėline tvarka, tad kartu su autoriumi pradėję žygį Afganistane bei Armėnijoje, jį baigsime Venesueloje ir Zimbabvėje. Lankytų vietų politinė ir ekonominė situacija labai skiriasi, dėl to istorijos šokinės nuo karo žemių iki atviruko vertų paplūdimių, nuo linksmų nutikimų iki pavojingų nuotykių.
Vienos novelės yra linksmos ir privers nusišypsoti, kitos – vieną kitą įbaugins, kai kurios atrodys lyg fantazija, bet autorius teigia, kad visos istorijos tikros ir nutikusios keliaujant per Europą, Aziją, Afriką, Pietų Ameriką bei kitas pasaulio vietas. Knyga primena fotoalbumą – prisiminimų nuotrupos, fragmentai, niekur nelimpančios detalės, tačiau tuo pačiu juntama bendra nuotaika ir kylantis klausimas, kokia gi yra kelionės prasmė, ko mes ieškome?