Lietuvai šiais metais minint 80-ąsias 1941 m. Birželio sukilimo metines, išleista aktyvaus Sukilimo dalyvio, rezistento ir politinio kalinio, ateitininko, visuomenės veikėjo Jono Algirdo Antanaičio (1921–2018) straipsnių rinktinė „Tautos instinktas išlikti“ (sud. Algimantas Jankauskas). Knygos straipsniuose – svarstymai apie tautai ir valstybei lemtingus momentus, liudijimai apie Birželio sukilimą ir rūpestis dėl jo atminties, Kovo 11-osios valstybės įvykių analizė ir įžvalgos.
Knyga „Tautos instinktas išlikti“ sudaryta iš šešių dalių: 1-oje dalyje, pavadinimu „Pilnutinės demokratijos idėjų įkvėptas“, skelbiami J. A. Antanaičio 1991–2000 m. straipsniai demokratijos ir tuometinės Lietuvos politinės būklės temomis. 2-oje dalyje „Birželio sukilimo atmintis“ sudėti autoriaus kaip Birželio sukilimo dalyvio atsiminimai apie to meto įvykius ir svarstymai apie Sukilimo reikšmę Lietuvos valstybingumui.
3-oje knygos dalyje „Tėvo ir bendražygių portretai“ skelbiami J. A. Antanaičio atsiminimai apie savo tėvą ir Birželio sukilimo bendražygius: Juozą Brazaitį, Adolfą Damušį, Liudą Dambrauską ir kt. Skyriuje „Pasauliui apie Lietuvą“ randame autoriaus straipsnius, rašytus žurnalui „Pasaulio lietuvis“ apie tuometines Lietuvos politines aktualijas. 5-oje dalyje „Negalėjau likti pasyvus stebėtojas“ skelbiama J. A. Antanaičio autobiografija bei straipsniai ir interviu, daryti su juo. Galiausiai, paskutinėje knygos dalyje „Dokumentai“ spausdinami įvairūs dokumentai, susiję su Birželio sukilimo kartos ir J. A. Antanaičio politinėmis pažiūromis ir veikla: „Į pilnutinę demokratiją: svarstymai apie valstybės pagrindus, 1958 m.“, „Lietuvos Laikinosios Vyriausybės atsišaukimas į tautą“, įvairūs pareiškimai dėl Birželio sukilimo atminties įprasminimo, politinės programos ir kt.