Tai leidinys apie vieną profesionaliausių ir įdomiausių XX a. 8–10 dešimtmečio Lietuvos dailės kritikių Gražiną Kliaugienę (1944–1995).
Knygoje į kūrybinį G. Kliaugienės palikimą norėta pažvelgti iš nūdienos pozicijų, plačiau apmąstant dailės kritikos veikmės principus apskritai (menotyrinės studijos „Gražinos Kliaugienės dailės kritika“ autorius dr. Kęstutis Šapoka) ir surinkti kiek įmanoma daugiausia jos straipsnių, skelbtų lietuviškoje periodikoje, meno leidiniuose ir kataloguose (daugelį jų galima rasti ir Nacionalinės bibliotekos rinkiniuose).
Trumpas G. Kliaugienės gyvenimo laikas buvo nuspalvintas ne tik kūrybinio polėkio, pripažinimo, bet ir tragiškų įvykių bei nevaldomo asmenybės susinaikinimo šešėlio. Knygoje publikuojami amžininkų prisiminimai, rašyti ir netrukus po dailėtyrininkės mirties, ir praėjus jau ketvirčiui amžiaus. Leidinyje gausu fotografijų iš literatūros ir meno savaitraščio „Literatūra ir menas“, Lietuvos dailininkų sąjungos, Dailininkų sąjungos leidyklos „artseria“, žurnalo „Dailė“ archyvų, taip pat iš G. Kliaugienės šeimos bei dailininkų Jono Daniliauskio, Živilės Bardzilauskaitės ir Jurio Bergins, Jurgitos ir Dariaus Gerlikų, Raimondo Martinėno, Raimondo Savicko, Mindaugo Skudučio, Jūratės Stauskaitės, Ramunės Vėliuvienės, Nijolės Vilutienės, Elenos Nonos Zavadskienės asmeninių rinkinių.
Knygos viršelyje panaudotas R. Savicko paveikslas „Dailės kritikė Gražina Kliaugienė“ (1993, drobė, aliejus, 100 × 80 cm) iš Juozo Pilipavičiaus kolekcijos.