Tai trečioji ciklo „Neišgalvotos muzikos istorijos“ knyga (ankstesnės – „Pavėsinėje su Richardu Wagneriu“ ir „Kupė su Johannu Straussu“). Čia rasime pasakojimus apie dramatiško likimo sovietinius kompozitorius Dmitrijų Šostakovičių ir Alfredą Schnittke’ę, žymų XX a. čekų kompozitorių autistą Bohuslavą Martinů, Lietuvos muzikos patriarchą Juozą Naujalį ir ypač talentingos kartos lietuvių kompozitorius Vidmantą Bartulį, Faustą Latėną ir Algirdą Martinaitį. Paskutinis skyrius – „Margi albumo lapeliai“. Jame esė stiliumi šmėžuoja pasakojimai apie įvairius Europos kultūros „nuotykius“ – nuo Goethe’ės susitikimo su Napoleonu iki pasivaikščiojimo po XIX a. Vienos turgų.
Dėl ko verkė Šostakovičius? Ką su Schnittke perone veikė Gerulaitis? Kuo ypatingas Martinů likimas? Apie ką kalbėjosi Goethe ir Napoleonas? Apie ką tylėdavo Naujalis su Maironiu? Šioje nepaprastai gyvai parašytoje knygoje – daug netikėtų faktų, įžvalgų, atradimų. Čia susipina muzika ir žmonių likimai, kontrastingos trapaus gyvenimo spalvos ir amžinybės ilgesys, pašnekesiai apie mažus ir didelius dalykus.
Viktoras Gerulaitis (g. 1950 m.) – muzikologas, muzikos istorikas ir publicistas, populiarių knygų, radijo ir televizijos laidų autorius, nenuilstantis muzikos propaguotojas ir renginių vedėjas; daugiau nei 40 metų dėsto visuotinę muzikos istoriją Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.