Tai prikaustanti istorija, kurioje meistriškai derinami psichologinio trilerio ir siaubo elementai.
Pagrindinis knygos „Pacientas“ veikėjas – jaunas ir savimi pasitikintis psichiatras Parkeris H. Pradėjęs dirbti Naujosios Anglijos ligoninėje jis neria į tipinę sistemos rutiną, reikalaujančią pasišventimo, tačiau per mažai finansuojamą.
Naujame darbe Parkerio laukia iššūkis – pacientas, kurio diagnozės jau metų metus niekas nenustatė. Šešerių į ligoninę patekęs vyras šiandien jau yra keturiasdešimtmetis. Jį gaubia paslaptis ir tamsi šlovė, pelnyta dėl pražūtingo poveikio aplinkiniams. Nusižudė arba išprotėjo visi personalo darbuotojai, su šiuo ligoniu praleidę bent kažkiek daugiau laiko. Ligoninės vadovybė bendravimą su pacientu griežtai riboja. Jie įsitikinę, kad vyro išlaisvinimas taptų katastrofa pasauliui.
Ambicingas Parkeris, nepaisydamas visų įspėjimu, imasi sužinoti, kokios psichologinės ligos vargina ligonį. Jis įsitikinęs, kad puikus medicininis išsilavinimas pranašesnis už pirmtakų, tad galiausiai pavyks diagnozuoti problemą bei išgydyti paslaptingąjį ligonį. Iš pirmo žvilgsnio vyras atrodo racionalus, nuoseklus ir netgi charizmatiškas. Jis teigia, kad yra uždarytas prieš savo valią, o visi bandę padėti mirė. Ar tai tiesa?
Jau nuo pirmo susitikimo viskas pakrypsta nevaldoma linkme ir susidūręs su situacija, viršijančią vaizduotę, psichologas yra priverstas suabejoti viskuo, ką manėsi žinąs.
Romanas „Pacientas“ kuriamas tarsi įrašai internete, kuriuose psichologas Parkeris pasakoja apie savo ankstesnį darbą Naujosios Anglijos ligoninėje. Niūri ligoninė, šiurpūs pacientai ir dar baugesnis personalas kuria tamsią, klampią atmosferą. Tai įtemptas psichologinis trileris, kurio siužetas nenuspėjamas, o atomazga kelia nerimą ir sukrečia.