Amerikiečių rašytojo Richardo Powerso romanas „Medžių istorija” pasakoja apie gyvybiškai svarbų ir beprotiškai trapų žmogaus ryšį su gamta. Knyga apdovanota prestižine Pulitzerio premija, Amerikos literatūros didžiuoju prizu Prancūzijoje ir tapo „New York Times” bestseleriu.
Šeima pasodina po skirtingą medį kaskart gimus kūdikiui. Kalbos ir klausos sutrikimą turinti mokslininkė išsiaiškina, kad medžiai bendrauja tarpusavyje. Tailande pašautą ir iš dangaus krentantį lakūną išgelbsti šakotas banjanas… Devyni paprasti žmonės, devynios nepaprastos istorijos.
Visų knygos veikėjų likimus vienaip ar kitaip paveikia medžiai – galingi, skirtingi, su savitomis istorijomis. Meistriškai išausto pasakojimo gijos sklandžiai nuveda nuo žmogaus prie medžio, netikėtomis sąsajomis nuvingiuoja prie kito asmens, kad per jį papasakotų dar vieno medžio istoriją – nuo šaknų iki pat viršūnės ir vėl atgal iki sėklos.
Jautri ir aistringa knyga atskleidžia milžinišką, paslaptingą ir didingą gamtos pasaulį. Pasaulį, kuris visuomet šalia mūsų ir kuriam turėtume būti beprotiškai dėkingi, bet esame prie jo tiek pripratę, kad dažniausiai apie jį ne tik negalvojame, bet jo nė nepastebime. Pasaulį, kurio ateitis priklauso nuo mūsų visų.
1957 m. gimęs Richardas Powersas paauglystėje gyveno Tailande. Jis groja violončele ir saksofonu, prieš tapdamas rašytoju mokėsi fizikos ir programavimo. Nuo debiuto 1985-aisiais autorius yra įvertintas daugybe literatūros apdovanojimų, tarp jų – prestižiškiausiomis Pulitzerio ir Nacionaline (2006 m.) premijomis.
„Geriausia visų laikų knyga apie medžius ir, tiesą sakant, tiesiog viena geriausių knygų.” – Ann Patchett
„Monumentalus kūrinys. „Medžių istorijos” autoriui gali prilygti vos keletas tiek grožinės, tiek mokslinės literatūros kūrėjų.” – The New York Times Book Review
„Nepaprasta, nuostabiai parašyta knyga, kurios kontekstas platesnis už pavienio žmogaus gyvenimą ir kuri privers bent minimaliai pakeisti savo vertybių sistemą.” – The Guardian