Kichotas

Kichotas

Kichotas – ne tik modernizuota Servanteso istorija, bet ir paini literatūrinė dvikova, kurioje supinamas riterių romanas, Trumpo Amerikos satyra ir žaismingas postmodernas. Kūrinys aštrus kaip peilis ir šmaikštus it botagas… Šis romanas – penas ir širdžiai, ir protui. – The Times

Semas Diušanas, gimęs Indijoje, tačiau gyvenantis Amerikoje, vidutinių gabumų rašytojas, nusprendžia sukurti tokį personažą, kokio dar niekada nebuvo. Įkvėptas Servanteso „Don Kichoto“, jis išgalvoja Ismailą Smailą, gimusį Bombėjuje, o dabar gyvenantį Amerikoje. Laisvalaikiu šis lyg pamišęs žiūri realybės šou dėl į akį kritusios Salmos R – Niujorko pokalbių laidų vedėjos. Nors Ismailas Smailas niekada tikrovėje jos nematė, beviltiškai įsimyli ir ima siųsti laiškus pasirašinėdamas Kichoto slapyvardžiu. Vyras net pasiryžta leistis į kelionę pas savo meilę per visą žemyną, kad įrodytų esąs vertas jos rankos. Taip jis patiria daugybę tragikomiškų įvykių Amžiuje, Kai Viskas Įmanoma. Tuo tarpu rašytojas susiduria su panašiomis problemomis kaip ir jo veikėjas – vyrų gyvenimai ilgainiui susilieja.

Kaip Servantesas parašė „Don Kichotą“, idant pašieptų savo gyvenamąjį laiką, taip ir Rushdie drauge su skaitytoju leidžiasi į kelionę po šių dienų šalį, atsidūrusią ant dvasinio ir moralinio žlugimo ribos. Bet kokios ribos ištrintos – tarp autoriaus ir pasakojimo, tiesos ir melo, magijos ir mokslo. Tai pasakojimas pasakojime, rafinuota satyra apie dabartinį pasaulį ir apie alternatyvią tikrovę, apokaliptinė tragikomedija, šnipų, kelionių, meilės romanas ir šeimos drama.

Salmanas Rushdie (g. 1947) – vienas garsiausių šiuolaikinių pasaulio rašytojų. Už nuopelnus literatūrai Anglijos karalienės įšventintas į riterius, apdovanotas aštuoniais garbės daktaro laipsniais, priklauso Karališkajai literatūros draugijai. „Kichotas“ kaipmat tapo „The New York Times“ bestseleriu, buvo išrinktas „Times“ metų knyga ir pateko į trumpąjį The Man Booker sąrašą.