Kodėl judėjimas svarbus ne tik kūnui, bet ir protui?
Kuo ypatinga žmogaus judėjimo galia? Kaip ją panaudoti, kad optimizuotume smegenų veiklą, pagerintume nuotaiką ir patobulintume kiekvieną savo gyvenimo aspektą?
Mūsų protėviams, medžiotojams ir rinkėjams, judėti reiškė išgyventi. O smegenys evoliucionavo taip, kad skatintų fizinį aktyvumą. Judėjimas, mąstymas ir jausmai visada buvo glaudžiai susiję.
Kas nutinka, kai nustojame judėti? Šiuolaikinis žmogus apie 70 proc. gyvenimo praleidžia sėdėdamas arba visiškai nejudėdamas. Sėdimas gyvenimo būdas – darbas įstaigoje, ilgos kelionės į darbą ir pramogos prie ekrano kenkia ne tik mūsų kūnui. Jis skatina nerimą, depresiją ir lemia žemesnį bendrąjį intelekto koeficientą.
Bet yra ir gerų naujienų! Net paprasčiausi judesiai atgaivina kūną ir suaktyvina protą, pagerina bendrąją savijautą ir suteikia ilgaamžiškumo galimybę. Įdomu tai, kad nebūtina kasdien lieti prakaitą sporto salėje – fizinių pratimų, kaip juos suprantame, svarba yra gerokai perdėta.
Knyga ,,Judėk” – atsvara madingai „įsisąmoninto dėmesio“ manijai. Joje didelę patirtį sukaupusi mokslo žurnalistė Caroline Williams pažindina su naujausiais smegenų sveikatos ir fizinio aktyvumo tyrimais. Kalbėdamasi su pasaulinio lygio mokslininkais autorė siekia iš esmės pakeisti mūsų santykį su judėjimu, siūlo paprastus būdus, kaip pagerinti atmintį, paskatinti kūrybiškumą ir sustiprinti emocinį raštingumą.