Nauja „New York Times“ bestselerių autorės Jojo Moyes knyga „Išdalintos žvaigždės“ nukels skaitytoją į Jungtines Amerikos Valstijas Didžiosios depresijos metais. Tai nepaprasta istorija apie penkias moteris tapusias raitosiomis Kentukio bibliotekininkėmis. Moterų draugystė, ištikimybė, laisvės pojūtis – tik kelios romane „Išdalintos žvaigždės“ nagrinėjamos temos.
Alisa Rait nori kuo greičiau pabėgti iš niūrių tėvų namų. Ilgai negalvojusi ji išteka už išvaizdaus amerikiečio Beneto van Klivo. Tačiau greitai paaiškėja, kad nedidelis Kentukio miestelis atrodo toks pat klaustrofobiškas kaip namai, ypač kai tenka gyventi su valdingu, nesugyvenamo charakterio vyro tėvu. Išgirdusi kvietimą prisidėti prie Eleonoros Ruzvelt iniciatyva kuriamos keliaujančios bibliotekos, Alisa nedvejoja ir entuziastingai čiumpa galimybę. Bibliotekos tikslas yra gabenti knygas nuošaliose ir sunkiai pasiekiamose vietose gyvenantiems žmonėms.
Miestelio bibliotekininkė Mardžorė yra mažai kalbanti, savarankiška moteris, kuri niekada neleis vyrams savęs stumdyti ir vadovauti. Alisa lengvai susidraugauja su Mardžore ir jos kartu su dar keliomis miestelio moterimis tampa raitosiomis Kentukio bibliotekininkėmis.
Tai, ką išgyvena herojės ir jų mylimi vyrai, tampa nepamirštama ištikimybės, teisingumo, žmogiškumo ir aistros drama. Šios didvyriškos moterys nepaiso tradicinių stereotipinių suvaržymų, siekia laisvės. Raitųjų bibliotekininkių darbas nelengvas, kelyje dažnai tyko pavojus, bet Alisa su draugėmis nuoširdžiai atlieka savo užduotį: neša knygas niekada jų neturėjusiems žmonėms, dovanoja žinias, kurios pakeis gyvenimus.
Keliaudamos bibliotekininkės atranda draugystę bei galimybę gyventi laisvą, nesuvaržytą gyvenimą.
„Išdalintos žvaigždės“ yra pagrįstas tikrais istoriniais faktais. Romanas vietomis juokingas, vietomis gniaužia širdį, bet šiam epui lemta tapti modernia klasika.