„The New York Times“ bestselerių autorės Pam Janoff romanas „Dingusios Paryžiaus merginos“ yra tikrais įvykiais paremta istoriją apie drąsias moteris, kurios Antrojo pasaulinio karo metu susitelkė kovai prieš nacius. Daugelis Specialiųjų operacijų valdybos agenčių dingo, o jų herojiški darbai liko nežinomi visuomenei.
1946-tais metais Manhatano stotyje į darbą skuba Greisė. Mergina kare neteko mylimojo ir iš visų jėgų bando kabintis į naują gyvenimą. Netikėtai ji pamato nesaugomą, po suoliuku pakištą lagaminą. Jauna moteris nesuvaldo savo smalsumo ir puola apžiūrinėti lagamino turinio. ČIa ji pamato dvylika skirtingų nuotraukų vaizduojančių uniformuotas merginas. Susijaudinusi mergina pačiumpa fotografijas ir išskuba į darbą. Vėliau Greisė bando sužinoti, kas tos merginos iš nuotraukų ir netrunka išsiaiškinti, kad lagaminas priklausė Elenonorai.
Elenonora – Specialiųjų operacijų valdybos agenčių vadovė. Jos atrinktos merginos siunčiamos į užsienio šalis dirbti radijo ryšininkėmis, kurjerėmis, taip pat užsiimti sabotažu – griauti geležinkelio bėgius, telegrafo stulpus ir kitą įrangą, bei taip kenkti naciams. Eleonora darbui užverbavo vienišą motiną Mariją. Knygos istorija papasakota trijų veikėjų akimis – Greisės, Eleonoros ir Marijos.
Greisė pradeda savo tyrimą, o tai, ką ji sužino bandydama atsekti dvylikos moterų, kurios niekada negrįžo iš paskirties vietos, likimus – pribloškia. „Dingusios Paryžiaus merginos“ – istorija karo žiaurumus, apie neeilines moteris, stiprybę, viltį, pasiaukojimą, pasipriešinimą, draugystę, valią ir išdavystę. Knyga atskleis mažai kam žinomų Antrojo pasaulinio karo detalių.