Begalybė jų mintimis: pokalbiai iš esmės 

begalybe-ju-mintimis-pokalbiai-is-esmes

Savito žanro pokalbių knyga, kurioje įvairių asmenybių – mąstytojų, filosofų, mokslininkų, menininkų – mintys žmogaus būties, visatos, laiko tėkmės klausimais dažnai ryškėja kaip pastanga praplėsti mus supančio pasaulio ribas. „Pokalbiai turėtų būti labiausiai vertinamas visuomenės reiškinys“, – teigia poetas O. P. Lopezas. Knygoje jie skleidžiasi kaip plataus spektro nevaržomų nuomonių, įsitikinimų, apibrėžčių ir interesų skalė, ryškinanti ir galimas ateities projekcijas, ir nusistovėjusias struktūras, ir žmogaus sąmonės galias.

Skaitytojas šiuose tekstuose gali rasti ne tik atsakymus į daugelį mąstančiai asmenybei rūpimų klausimų, bet ir sunkiai išsprendžiamų dilemų: pavyzdžiui, „ar absoliuti sąmonė kuria žmogaus protą“, ar atvirkščiai, gal „negyvenimas tėra sąvoka“, o energija (jeigu ją tapatinsime su gyvybe) – „nesukuriama ir nesunaikinama, tik keičia būvį“ (E. Spinelli).

Knygos autorius, kukliai prisistatantis pokalbininku, subtiliai ir išmoningai skatina pašnekovus įsitraukti į dialogą, provokuoja laužyti stereotipus ir atsiverti, teigiant arba neigiant pripažintas normas, įprastus reiškinius ar nekintamas aksiomas. Tikriausiai ne vienam būtų įdomu sužinoti, kas yra „skaitmeninė smegenų emuliacija“, kodėl „sudėtingesnės sistemos veda prie didesnio chaoso“, ar mes „esame muzikos natos“, ar mūsų raiška „nebūtinai žodinė“, gal aš „galiu reikštis vien alsuodamas“? Ir apskritai, ar „sąmoninga būtybė privalo būti gyva“, o gal „poezija – ne literatūra“?.. Viliamės, kad į šias ir daugelį kitų diskusijų su išskirtiniais pašnekovais bus įdomu įsitraukti kiekvienam skaitytojui.