Tai knygelė su atsiveriančiais langeliais, kuriuose reikia ieškoti pasislėpusios pelytės. Paieškose vis klaidina pro langelį kyšanti uodegytė, bet dažniausiai tai būna visai ne uodega. Šią knygelę bus labai linksma ir skaityti, ir vartyti. Katinėlis vedė pelęĮ mažų pelių darželį,Bet pelytė ta išdykusVis galvoja, kur nuklydus.Pamankštinęs pirštelius,Tu atverki langeliusIr greičiau suraski pelę,Kad ji spėtų į darželį.
2022
Albert Einstein
Nors mažasis Albertas ilgai nepratarė nė žodžio, jo galvoje kirbėjo daugybė idėjų. Berniukas nepritapo mokykloje, bet ypač domėjosi fizika ir matematika. Savo pirmąjį mokslinį darbą jis publikavo dar būdamas paauglys! Albertas gyvenimą paskyrė ryšiui tarp visatos ir laiko tirti bei padėjo pamatus daugybei XX amžiaus išradimų, technologijų. Jo pasiekimai – stulbinami, nors kadaise buvo vaikas,….. Skaityti daugiau
Frida Kahlo
Kai Frida Kalo buvo dar paauglė, autobuso avarija apvertė jos gyvenimą aukštyn kojomis. Negalėdama pakilti iš lovos, ji… ėmė piešti! Autoportretuose Frida atskleidė savo skausmą ir sielvartą, bet kartu parodė aistrą gyventi ir norą išgyventi, todėl tapo viena iškiliausių XX amžiaus menininkių.
Coco Chanel
Po mamos mirties mažoji Gabrielė pateko į našlaičių namus, kuriuose išmoko siūti. Baigusi mokyklą, tapo kabareto dainininke, siuvėja, skrybėlaičių kūrėja ir galiausiai – pačia garsiausia mados dizainere istorijoje!
David Attenborough
Dar būdamas mažas, Deividas tapo aistringu augalų ir fosilijų kolekcionieriumi. Didžiulis susidomėjimas viskuo, kas gyva, paskatino mokytis, o meilė žmonėms – kurti televizijos laidas. Norėdamas, kad galimybė domėtis gamta būtų prieinama visiems, Deividas pakeitė mūsų požiūrį į Žemės planetą.
Stephen Hawking
Būdamas mažas Stivenas mėgo stebėti žvaigždėtą dangų ir spėlioti, kokios paslaptys slypi visatoje. Nors ir nebuvo pavyzdingas mokinys, smalsumas ir nuolatinis domėjimasis padėjo pasiekti vieną iš didžiausių XX amžiaus atradimų, kuris buvo pavadintas Hokingo spinduliavimu.
Marie Curie
Būdama jauna Marija Kiuri negalėjo studijuoti, nes buvo moteris. O vėliau jos moksliniai pasiekimai buvo pagerbti visame pasaulyje. Radžio ir polonio atradimas dramatiškai pakeitė vėžiu sergančių žmonių gydymo galimybes, ir Marija buvo apdovanota Nobelio premija! Įkvepianti istorija apie protingą ir drąsią moterį, kuri kadaise buvo vaikas ir turėjo svajonę!
Kitokia trijų paršiukų istorija
„Vilkas!” – suriko choru visi. O kėslai jo būna visad pikti.Dar perversi puslapį ir bus prie namų…O ne! Gali būti, kad jau per vėlu! Kuomet Beno pasaka prieš miegą buvo netikėtai nutraukta, į jo namus atkeliavo trys maži draugiški paršiukai. Tačiau ir piktas pilkas Vilkas netoliese… Galbūt šį kartą istorija pakryps netikėta linkme? Užburianti, šmaikšti,….. Skaityti daugiau
Vilniaus gyvenamosios infrastruktūros modernėjimas ir miesto plėtra 1870–1940 metais
Knygoje Vilniaus modernėjimas 1870–1940 m. pristatomas analizuojant pokyčius gyvenamojoje aplinkoje ir miestiečių buityje. Šiuo laikotarpiu Vilniaus, kaip ir kitų Europos miestų, gyvenamosios infrastruktūros modernėjimą lėmė miesto plėtra, didėjanti tarša, gyventojų skaičiaus augimas ir sanitarinius reikalavimus atitinkančio būsto trūkumas. Kad pagerėtų gyvenimo kokybė mieste, reikėjo modernizuoti sanitarinę, sykiu ir gyvenamąją infrastruktūrą. Būtent modernių buitinių patogumų siekis miesto….. Skaityti daugiau