Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos 17 specialistų 2024 m. pravedė 58 mokymus ir 40 stažuočių Panevėžio regiono bibliotekų darbuotojams. Juose žinių sėmėsi 756 dalyviai.
Populiariausios buvo šios programos: „Dirbtinio intelekto pritaikymo galimybės edukacinėje bibliotekos veikloje“, vedama T. Apynytės-Kirslienės (12 mokymų, 130 dalyvių) ir J. Žilytės vedama programa „Įvairaus pobūdžio renginių organizavimo pagrindai“ (11 mokymų, 172 dalyviai). Paklausiausios stažuotės – mentorių T. Apynytės-Kirslienės ir R. Railaitės „Edukacinės veiklos organizavimas“ (9 stažuotės, 42 dalyviai), taip pat mentorės A. Palionienės stažuotė „Kultūros paveldo veiklų organizavimas bibliotekoje“ (7 stažuotės, 22 dalyviai).
Iš siūlomų įvairių programų regiono bibliotekų specialistai rinkosi šias: dirbtinio intelekto pritaikymo edukacinėje veikloje, renginių organizavimo, socialinių tinklų valdymo, marketingo ir rinkodaros, skaitymo skatinimo, medijų ir informacinio raštingumo, duomenų bazių, elektroninių knygų, knygų restauravimo, darbo su kultūros paveldo dokumentais ir kt.
Iš stažuočių tobulino įgūdžius šiose srityse: darbo su jaunimu, fondų bei dokumentų katalogavimo, vartotojų aptarnavimo ir TBA darbo, kultūros paveldo veiklų, klubų ir edukacijų, metodinės ir tiriamosios veiklos, virtualių parodų kūrimo ir kt.
Mokymų dalyvių atsiliepimai
Ačiū už mokymus. Tema aktuali, viskas pritaikoma praktiškai.
Mokymų medžiaga pateikta puikiai, į visus klausimus atsakyta, paaiškinta. Ačiū lektorei už perteiktas žinias.
Daug geros informacijos. Labai rekomenduočiau šiuos mokymus visiems savo kolegoms.
Labai patiko, jokio laiko tempimo, jokio daugiažodžiavimo, viskas išdėstyta konkrečiai ir aiškiai.
Reikėtų ilgesnės trukmės mokymų. Daug naujų įrankių, programų, daug naujos informacijos per tokį trumpą laiką sunku įsisavinti.
Labai naudinga, profesionali stažuotė.
Stažuotės turinys, taikytos priemonės ir metodai patenkino lūkesčius.
Labai ačiū, kad prisitaikote prie individualių profesinių poreikių kiekvienam specialistui.
Stažuotė aktuali ir reikalinga, aptariant aktualiausius klausimus, iškylančius darbe, ir pasidalinti patirtimi, be to, tai puiki proga susitikti gyvai, o ne virtualiame ekrane.
Patiko neformali aplinka ir koncentruotas temos pristatymas.
Stažuotė labai naudinga, tema aktuali. Kartais norisi išgirsti panašiomis veiklomis užsiimančių kolegų pasidalinimą patirtimis, stažuotė šią spragą užpildė.
—————
Lektorių ir mentorių darbą mokymų dalyviai įvertino aukštais balais. Aukščiausiu balu 10 jų darbą įvertino 89 % dalyvių, 9 – 6 %, 8 – 4 %, 7 – 1 %.
Mokymų/stažuočių programos vertintos pagal temos aktualumą, turinio kokybę, taikytus metodus ir priemones. Dalyviai jas įvertino irgi aukštais balais: 10 – 79 %, 9 – 14 %, 8 – 5 %, kitais balais – 2 %.
Įsitraukia savivaldybių bibliotekos
Mokymus organizuojantys Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos darbuotojai džiaugiasi, kad į stažuočių rengimą 2024 m. įsitraukė ir 2 savivaldybių bibliotekos: Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešoji biblioteka ir Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka.
Rokiškio bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriaus specialistės parengė stažuotės „Edukacinės veiklos organizavimas“ programą, savo bibliotekoje pravedė 5 stažuotes, kuriose dalyvavo 30 dalyvių iš Panevėžio regiono bibliotekų. Pasvalio bibliotekos Vartotojų aptarnavimo centro specialistės savo bibliotekoje šiemet planuoja surengti 2 stažuotes „Kultūros paveldo veiklų organizavimas“.
Nuotraukų galerijoje – stažuotė Vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos skyriuje