Vykdomi projektai
Projekto trukmė: 2024 09 12–2024 11 28
Projekto pristatymas
Tęstinis projektas „Veiklios šeimos Panevėžyje“ spręs jaunų šeimų socialinės įtraukties, užimtumo problemas, didins bendruomeniškumą, plėtos įvairias pozityvias užimtumo ir laisvalaikio veiklas, skatins tvarumo (aplinkosauginio, ekonominio, socialinio) iniciatyvas, apimant ekologinį aspektą šeimos gyvenime, sveiką gyvenseną, atsakingą vartojimą. Projekto metu bus supažindinama su STEAM veiklų taikymo metodais.
Projekto metu planuojamos veiklos
Numatoma 12 kiekvieną savaitę vyksiančių susitikimų šeimoms aktualiomis temomis su įvairių sričių specialistais: psichologais, STEAM metodikos lektoriais, tvarumo ekspertais ir kitais. Temos aktualios ir ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo pedagogams, studentams. Teorines paskaitas praturtins kūrybinės dirbtuvės taikant STEAM praktiką ir integruojant tvarumo principus. Susitikimai formuojami taip, kad šalia fizinių vyktų ir nuotolinės transliacijos, siekiant platesnės tikslinės auditorijos įtraukties.
Programa sudaryta apimant kelis aspektus, tai STEAM taikymo principai ir tvarumas.
STEAM taikymo principai ir metodai:
- mąstymo ir požiūrio koregavimas vaizduotės pagalba: skatina kūrybiškumą ir inovatyvų mąstymą per vaizduotę;
- patyriminės veiklos: praktiniai užsiėmimai, padedantys įgyti žinių per patirtį;
- kūrybinės dirbtuvės: praktinės veiklos skatinančios kūrybiškumą ir saviraišką (vonios burbulų gamyba).
Tvarumas:
- aplinkai draugiškų įpročių ugdymas: skatina sąmoningumą apie aplinkos apsaugą per edukacinius filmus ir diskusijas;
- daiktų panaudojimas antram gyvenimui: kūrybiškų sprendimų ir praktinių įgūdžių ugdymas dirbtuvėse;
- platesnis tvarumo suvokimas: apima ne tik gamtos apsaugą, bet ir socialinius aspektus, tokius kaip patyčių prevencija ir vertybių pamato kūrimas.
Projekto rezultatas
Planuojama, kad projekto veiklose dalyvaus apie 300 dalyvių. Projekto pasisekimo atveju planuojama, kad programa bus vykdoma ir 2025 metais, tęsiant šeimoms aktualias temas.
Atsakingas asmuo Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje
Šarūnė Leikienė, vyr. bibliotekininkė-metodininkė, el. p. sarune.leikiene@pavb.lt, tel. +370 652 148 54.
Projektą finansuoja Panevėžio miesto savivaldybė
Partnerystė projektuose:
Vykdomi
Projekto trukmė: 2024 01 15–2024 12 13
Projekto vykdytojas
Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija
Projekto organizatoriai
Kauno apskrities viešoji biblioteka
Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka
Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
Lietuvos audiosensorinė biblioteka
Projekto pristatymas
Tikslas – organizuoti skaitymo skatinimo akciją „Metai su knyga“, kurios metu visoje šalyje rengiamuose susitikimuose ir edukacijose su rašytojais ir menininkais bus kuriamas skaitymo manifestas, siekiant interaktyviu būdu skatinti skaitančių bendruomenių kūrimąsi, stiprinti bibliotekų ir bendruomenių ryšį, įtraukti Lietuvos regionų bendruomenes į skaitymo skatinimo veiklas.
Atsakingas asmuo Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje
Šarūnė Leikienė, Vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos skyrius, vyr. bibliotekininkė-metodininkė, el. p. sarune.leikiene@pavb.lt, tel. (0 45) 43 56 77.
Projektą finansuoja
Projekto trukmė: 2024 01 02–2024 12 31
Projekto vykdytojas
Apskričių viešosios bibliotekos
Projekto partneriai
Vilniaus apskrities viešoji Adomo Mickevičiaus biblioteka
Kauno apskrities viešoji biblioteka
Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka
Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Projekto pristatymas
„Vasara su knyga“ Skaitymo iššūkio organizavimas, kurio metu visi Lietuvos gyventojai gali dalyvauti vasaros skaitymo iššūkyje. Iššūkio tikslas- perskaityti 5 knygas pagal pateiktas užduotis, registruotis svetainėje ir dalyvauti loterijoje dėl įvairių prizų.
Projektą finansuoja
„Vasara su knyga“ – tai Lietuvos apskričių ir savivaldybių viešųjų bibliotekų organizuojama skaitymo skatinimo programa pagal Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymą „Dėl skaitymo skatinimo 2019–2024 metų programos ir skaitymo skatinimo programos 2019–2021 metų veiksmų plano patvirtinimo“. 2018 m. spalio 19 d. Nr. Įv-746/v-834. „Skaitymo iššūkis“ yra viena iš „Vasara su knyga“ iniciatyvos dalių.
Atsakingas asmuo Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje
Šarūnė Leikienė, Vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos skyrius, vyr. bibliotekininkė-metodininkė, el. p. sarune.leikiene@pavb.lt, tel. 8 45 43 56 77.
Įvykę
Projekto trukmė: 2020 birželis – 2020 gruodis
Projekto vykdytojas
Asociacija „Bibliotekininkų klubas“
Projekto partneriai
Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka
Panevėžio mamų bendruomenė „Mamos, varom kavos“
Projekto pristatymas
Bendradarbiaujant su veiklių mamų bendruomene „Mamos, varom kavos“, kiekvieną ketvirtadienį Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje organizuojami susitikimai jaunoms mamoms su vaikučiais iki trijų metų. Susitikimų metu aptariamos aktualios temos apie literatūrą, emocijas, vaikų gerovę ir saviugdą.
Projektą finansuoja
2020–2022 m. įgyvendinti projektai
Projekto trukmė: 2022 09 08–2022 12 15
Projekto pristatymas
Tęstinis projektas „Veiklios šeimos Panevėžyje“ spręs jaunų šeimų socialinės įtraukties, užimtumo problemas, didins bendruomeniškumą, plėtos įvairias pozityvias užimtumo ir laisvalaikio iniciatyvas, skatins sveikos gyvensenos ir emocinės gerovės ugdymą, skatins išreikšti kūrybines galias.
Projekto metu planuojamos veiklos
Numatoma 14 kiekvieną savaitę vyksiančių susitikimų šeimoms aktualiomis temomis su įvairių sričių specialistais: psichologais, edukologais, sveikatos specialistais ir kitais. Susitikimai formuojami taip, kad šalia fizinių vyktų ir nuotolinės transliacijos, siekiant platesnės tikslinės auditorijos įtraukties.
Programa sudaryta apimant keturias dimensijas, tai:
- Psichologinė gerovė – ieškomi psichologinės gerovės stiprinimo būdai, akcentuojant kiekvieno šeimos nario svarbą, kalbama apie teigiamą savęs vertinimą, harmonijos namuose kūrimą;
- Specialistų (logopedai, psichologai) atsakymai – padedantys vaikus auginantiems tėvams spręsti aktualius klausimus, kurie susiję su kalbinės raidos problemomis, saviraiškos galimybėmis; kalbantys apie jaunų žmonių virsmą tėvais, kylančius iššūkius ir kaip pozityviai priimti naujas patirtis;
- Skaitymas ir skaitymo strategijos – ankstyvojo skaitymo svarba, sensorinių skaitymų mokymai bendruomenei siekiant šio metodo individualaus pritaikymo šeimose;
- Kūrybiškumas – dalyvavimas skirtinguose kūrybiniuose užsiėmimuose, terapinių metodų ir formų praktikavimas, skatinant bendruomeniškumą ir susitelkimą, formuojant turiningo ir kokybiško laisvalaikio įpročius.
Projekto rezultatas
Planuojama, kad projekto veiklose dalyvaus apie 1000 dalyvių. Projekto pasisekimo atveju planuojama, kad programa bus vykdoma ir 2023 metais, tęsiant šeimoms aktualias temas.
Atsakingas asmuo Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje
Šarūnė Leikienė, vyr. bibliotekininkė-metodininkė, el. p. sarune.leikiene@pavb.lt, tel. 8 652 148 54.
Projektą finansuoja
Projekto trukmė: 2020 06 01–2021 06 30
Projekto pristatymas
Projekto tikslas – supažindinti vaikus, jaunimą ir specialistus su klasikine ir šiuolaikine Šiaurės ir Baltijos šalių vaikų literatūra, inovatyviais formatais skatinti skaitymo įpročius, didinti šiaurietiškos literatūros matomumą Lietuvoje, pritraukiant dideles auditorijas į Panevėžį. Bendradarbiaujant su partneriais bus parengtos specialios programos tikslinėms grupėms: kūrybinių dirbtuvių ciklai vaikams, jų tėvams ir jaunimui, mokymai mokytojams, atminties institucijų specialistams.
Projekto metu planuojamos veiklos
2020 m. trys Baltijos šalys: Estija, Latvija ir Lietuva (tik Panevėžys) eksponuos žinomos islandų rašytojos ir iliustratorės Kristín Ragna Gunnarsdóttir sukurtą parodą. Idėja: paroda sukurta taip, kad kiekvienas svečias aktyviai dalyvautų siūlomuose nuotykiuose. Ji suskirstyta į keletą skyrių, kaip pašto stotis. Pavyzdžiui, „Midgardo gyvatėje“ (Miðgarðsormur) vaikai leidžiasi į kūrybinę kelionę. Keliautojai pasipuošia kostiumais ir pasidaro kelionės pasus, kuriuos „antspauduoja“ kiekvienoje naujoje vietoje. Visus paveikslus kurs vaikai kartu su parodos autore. Dirbtuvėse dalyvaus Panevėžio dailės mokyklos moksleiviai. Pagrindinis interaktyvios parodos elementas yra didelis vikingų laivas, kurio dydis ir matmenys leidžia jame sėdėti net 25 vaikams ir klausytis Šiaurės ir Baltijos šalių literatūros skaitymų ar individualiai skaityti parodos knygas. Pagrindinė parodos auditorija yra vaikai nuo 3 iki 12 metų. Vaikų dalyvavimas parodoje apima atskirtose erdvėse išsidėsčiusias veiklas: kostiumų, pasų, personažų, pasakojimų kūrimą ir skaitymą, poezijos rašymą, žinutės rašymą butelyje, žvejybą, atsipalaidavimą ir įvairias knygų viktorinas bei kūrybines valandas su dailininkais, rašytojais, iliustratoriais, pasakotojais. Visas turinys pritaikytas interaktyviai pažinti literatūrą. Numatoma išleisti informacinį leidinį apie parodą ir jį dovanoti parodos dalyviams. Taip pat organizuoti viešus renginius bendrojo ugdymo mokyklų, darželių grupėms, šeimoms su vaikais, dalyvaujant rašytojams, knygų iliustratoriams, pasakotojams ir poetams iš Šiaurės ir Baltijos šalių.
Projekto tęstinumas
Po šios parodos bus toliau siekiama panašaus formato parodas skatinti bibliotekose, „Potvynio banga“ (parodos mobili versija) risis per miesto ir rajono bibliotekas ir jų filialus. Toliau bendradarbiaujant su knygų kūrėjais, interaktyviai pristatomas skaitymas vaikams ir specialistams parodos metu išmoktomis technikomis.
Projekto rezultatas
Nauja interaktyvi paslauga; per 8000 vaikų inovatyviais būdais susipažinusių su Šiaurės ir Baltijos šalių šiuolaikine ir klasikine literatūra; planuojama, kad parodoje apsilankys apie 500 specialistų.
Atsakingas asmuo Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje
Toma Apynytė-Kirslienė, Vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos skyriaus vadovė, el. p. toma.apynyte-kirsliene@pavb.lt, tel. (8 45) 43 56 77
Projekto trukmė 2021 08 26 – 2021 12 09
Projekto pristatymas
Tęstinis projektas „Veiklios šeimos Panevėžyje“ spręs jaunų šeimų socialinės įtraukties, užimtumo problemas, didins bendruomeniškumą, plėtos įvairias pozityvias užimtumo ir laisvalaikio iniciatyvas, skatins sveikos gyvensenos ir emocinės gerovės ugdymą.
Projekto metu planuojamos veiklos
Numatoma 16 kiekvieną savaitę vykstančių susitikimų šeimoms aktualiomis temomis su įvairių sričių specialistais: psichologais, edukologais, sveikatos specialistais ir kitais. Susitikimai formuojami taip, kad šalia fizinių vyktų ir nuotolinės transliacijos arba įvedus karantino apribojimus, vyktų nuotoliniai renginiai.
Rugsėjo pradžia bus skirta fizinei ir psichinei sveikatai, jos gerinimui. Bus kalbama apie vaikų adaptaciją darželyje, mokykloje, kaip šeima turėtų pasiruošti naujai pradžiai. Akcentuojama gamtos ir natūralių priemonių svarba sveikatai ir imunitetui gerinti.
Spalis skirtas laisvalaikiui ir laiko planavimo svarbai siekiant harmonijos namuose, literatūrai, kaip vienam iš geriausių laisvalaikio leidimo būdui šeimoje, biblioterapijai.
Lapkritį bus akcentuojama kiekvieno šeimos nario svarba, kalbama apie pasikeitusius šeimos prioritetus gimus vaikeliui ir naujus iššūkius, apie moters savivertę; tėčio įtaką ir ryšį, svarbą šeimoje ir apie vaiko poreikius.
Gruodis skirtas tenkinti savišvietos poreikius, lavinti kūrybines galias ir gebėjimus, skatinti šeimas tapti aktyviais Panevėžio bendruomenės nariais kviečiant į biblioteką ir pristatant ją kaip patrauklią šeimos laisvalaikio leidimo vietą, organizuojant šeimų kūrybiškumo ekspozicinę mugę „Tai sukūrė šeima“.
Projekto rezultatas
Planuojama, kad projekto veiklose dalyvaus apie 400 dalyvių. Projekto pasisekimo atveju planuojama, kad programa bus vykdoma ir 2022 metais, tęsiant šeimoms aktualias temas.
Atsakingas asmuo Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje
Šarūnė Leikienė, vyr. bibliotekininkė-metodininkė, el. p.sarune.leikiene@pavb.lt, tel. 8 652 148 54
Projektą finansuoja
Projekto trukmė 2020 09 03–2020 12 17
Projekto pristatymas
Užtikrinti mamų, esančių motinystės atostogose socializaciją ir užimtumą, įtraukti į bendruomeninę veiklą pasiūlant joms kokybiškas paslaugas ir profesionalias žinias, emocinę gerovę, sveiką gyvenseną ir bendradarbiavimą skatinančius susitikimus-užsiėmimus.
Projekto metu planuojamos veiklos
Kiekvieną ketvirtadienį mamos su vaikais bus kviečiamos į biblioteką susitikti ir kalbėtis įvairiais vaikų auginimo ir priežiūros klausimais. Į susitikimus atvyks įvairių sričių specialistai. Bus kalbama apie vaikų adaptaciją darželyje, vaikų ligas, imunitetą ir natūralias stiprinančias priemones, vaistažoles ir kt. Kalbėsime apie moters vaidmenis gyvenime ir kaip visa tai suderinti, kaip sėkmingai grįžti į darbo rinką po motinystės atostogų.
Kalbėsime apie skaitymo svarbą vaikų raidai ir kodėl būtina kuo anksčiau pradėti skaityti, kaip mes turime tai daryti, kad skaitymas būtų išties įdomus, prasmingas ir efektyvus; bus pristatomi abėcėlės mokymosi metodai. IBBY (ang. International Board on books for Young People, liet. Tarptautinė vaikų knygos taryba) specialistai išmokys skaityti vis populiarėjančias paveikslėlių knygas, bei terapines pasakas taikant biblioterapijos metodą. Apie vaikų emocinę gerovę ir emocinio intelekto ugdymą, vaikų amžiaus tarpsnius, šeimos svarbą ir pasikeitusius prioritetus gimus vaikeliui, tėčio vaidmenį, mamos emocinę būklę šeimos gerovei kalbės šių sričių specialistai profesionalai, psichologai, edukologai ir kt. Paskutinis susitikimas suburs miesto įstaigas bendrumo šventei, kur bus pristatomos įvairios laisvalaikio praleidimo formos, pramogos, ugdymo vietos mūsų mieste.
Projekto rezultatas
Įgyvendinus 2020-ųjų metų projektą veiklose dalyvaus apie 320 mamų. Projekto pasisekimo atveju planuojama, kad programa bus vykdoma ir 2021 metais tęsiant aktualias, mamoms reikalingas temas.
Atsakingas asmuo Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje
Greta Kėvelaitienė, Vaikų literatūros skyriaus vedėja, el. p. greta.kevelaitiene@pavb.lt, tel. tel. (8 45) 43 56 77
Projektą finansuoja
Projekto trukmė: 2020 01 02–2020 12 20
Projekto pristatymas
Projekto metu biblioteka numato sukurti mobiliąją aplikaciją, sujungsiančią vienuolika Panevėžio ir Utenos regione veikiančių bibliotekų (toliau – Bibliotekų) į virtualų bibliotekų ir vartotojų tinklą. Šį tinklą sudarys visos regione veikiančios Bibliotekos ir jų filialai, kuriems programėlėje bus sukurtos atskiros virtualios aplinkos. Vartotojui programėlėje pasirinkus vieną iš bibliotekų jis bus nukreipiamas į būtent tai bibliotekai sukurtą virtualią aplinką, kurioje bus galimybė matyti artimiausius renginius, visas teikiamas paslaugas bei kitą vartotojui aktualią informaciją. Mobili programėlė ne tik sutrumpins vartotojo informacijos paieškos kelią, tačiau padės išspręsti ir kitą šiandien aktualią regiono bibliotekų, turinčių statiškas informacines svetaines problemą – suteiks bibliotekoms galimybę patraukliai ištransliuoti informaciją.
Projekto metu planuojamos veiklos
1. Sukurti programą, sujungsiančią Panevėžio ir Utenos teritorijoje veikiančias bibliotekas į virtualų tinklą.
2. Naudojant GPS technologiją užtikrinti vartotojo buvimo vietos ir programėlės ryšį.
3. Užtikrinti netrikdomą programėlės veikimą (numatyti programėlės priežiūros darbus, apmokyti naudotis programėle bibliotekos darbuotojus, teikti konsultacijas vartotojams).
4. Užtikrinti nenutrūkstamą komunikaciją apie naują paslaugą (pasitelkus skirtingus komunikacijos kanalus skelbti informaciją apie paslaugą, analizuoti grįžtamąjį ryšį).
Projekto rezultatas
Sukurta inovatyvi mobili aplikacija Panevėžio ir Utenos teritorijoje veikiančių bibliotekų vartotojams.
Atsakingas asmuo Panevėžio apskrities G.Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje Toma Apynytė-Kirslienė, vyr. bibliotekininkė, el.p. toma.apynyte-kirsliene@pavb.lt , tel. (8 45) 50 20 36
Projektą finansuoja