Balandžio 25 d. 17.15 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje vyks vienintelio Lietuvoje kūrybinei klasei skirto žurnalo „Baltas kambarys“ naujojo, 8-ojo numerio, pristatymas. Dalyvaus žurnalo sumanytoja ir leidėja Luana Masienė, meno rubrikos „Vilmos katiliukas“ autorė, menotyrininkė, Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus muziejininkė Vilma Kilinskienė.
Pirmasis kūrybinės klasės žurnalo „Baltas kambarys“ numeris pasirodė 2016 m. birželio mėnesį. Tuomet pratarmėje jo sumanytoja matematikė ir menininkė Luana Masienė rašė: „BALTAS KAMBARYS – tai tuštuma, kuri yra ir bus apstatoma daiktais-žmonėmis, ir taip „įsidaiktinę“ aš/tu/jis/ji apsigyvensim kartu… gal ilgam.“
Šiandien baltas kambarys (žurnalas) jau apstatytas įvairiausiais daiktais (rubrikomis), tarp kurių rasime pačios Luanos kavos puodelį, filosofijos profesoriaus Gintauto Mažeikio megafoną, menotyrininkės Vilmos Kilinskienės katiliuką, orientalisto Tado Snuviškio sietyną, filologijos profesorės, visuomenės veikėjos Aušrinės Marijos Pavilionienės žemėlapį, šiuolaikinės muzikos tyrinėtojo, žurnalisto Mindaugo Peleckio tereminą, ekonomisto Naurio Treigio porte-monnaie (piniginę), jaunojo filosofo Vytauto Vyšniausko prielangį, menotyrininkės Onos Gaidamavičiūtės sapnų gaudyklę, Editos Skopič naktinį stalelį, Jeronimo Brazaičio parkerį ir Čiurlionio portfelį (Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus rubriką).
Naujausiame žurnalo numeryje pirmą kartą pražydo Nyderlanduose gyvenančios etnologės Aurelijos Drevel pelargonija vazonėlyje, laiką pradėjo skaičiuoti Eugenijaus Misiūno kalendorius, užderėjo mitologo, religijotyrininko Dainiaus Razausko agurkas, apetitą sužadino menotyrininkės Vilmos Kilinskienės stiklainis iš rūsio, lentynon nugulė menininkės Gaivos Kuliešienės graži knyga, o Živilė Filmanavičiūtė, amžinybėn iškeliavusios Jūratės Baranovos buvusi studentė, pasimatavo legendinę dėstytojos raudonąją suknelę.
Beje, kasmet kambaryje atsiranda suvenyrų ar nubyra sienų tinko dulkės (filosofas, vertėjas Žilvinas Vareikis), tiksi retro laikrodis (žurnalistė Dijana Apalianskienė), pažyra adatų (poetas ir literatūros bei meno kritikas Dainius Gintalas) ar pabyra karoliai (literatė ir kūrybininkė Sondra Simana). Dryžuotomis kojinėmis kambarį perbėga filologė Agnė Zėringytė, o urvelyje sukrebžda Rasos Night pelytė. Ievos Kazlauskaitės veidrodis atspindi ne tik išorę, bet ir vidinius slėpinius, bent jau tol, kol šviečia Andrėjos Liudžiūtės lemputė. Na, o paskutiniame stalčiuje – į kurį kaskart nugula kas nors netikėto – apsigyveno Ramūno Vaicekausko sapnai.
Rubrikų autoriai darniai „įsidaiktina“ bendrame kambaryje, kurio sienas (puslapius) puošia ne tapetai, o autoriniai meno kūriniai. Nuo 2017-ųjų vyksta žurnale publikuotų menininkų kūrinių parodos. 2018-aisiais renginių spektras išsiplėtė iki straipsnių autorių paskaitų, vakarų, filmų peržiūrų, koncertų ir dailės konkursų Lietuvos moksleiviams.
Informuojame, kad renginių metu visuomenės informavimo tikslu gali būti fotografuojama ir filmuojama, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Renginių nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse.