Nuo pat išleidimo 1951 m. knyga „Totalitarizmo ištakos“ laikoma pagrindine totalitarinės mąstysenos studija pasaulyje. Praėjus dešimčiai metų po „Totalitarizmo ištakų“ pasirodymo, laikraštis Times Literary Supplement pavadino šią knygą klasikine, ir nuo to laiko Hannah Arendt veikalas išlieka vienu iš dažniausiai referuojamų kūrinių totalitarinių judėjimų studijose ir diskusijose.
Knygoje „Totalitarizmo ištakos“ tyrinėjami totalitarinių judėjimų, propagandos, teroro, vyriausybių institucijų veiksmai, sutelkiant dėmesį į tikrąsias istorijoje žinomas totalitarinio valdymo formas – Vokietijos nacizmą ir Rusijos stalinizmą, – kurias autorė pristato kaip dvi to paties medalio puses, o ne atskiras dešiniųjų ir kairiųjų filosofijas.
H. Arendt pateikta šiurpinanti sąlygų, lėmusių nacizmo ir stalinizmo totalitarinių režimų atsiradimą ir suklestėjimą, analizė yra istorijos įspėjimas apie laisvės trapumą, aktualus ir XXI amžiuje.
„Tai tikriausiai pagrindinė knyga totalitarizmo tema… Susiedama nacizmo ir stalinizmo fenomenus kaip iš esmės tapačius ir pranokstančius visas tradicines „kairės“ ir „dešinės“ sąvokas, Hannah Arendt suabejojo „sveiku protu“ pagrįstais požiūriais į politinės patologijos ydingumą ir padėjo pamatus ištisai totalitarizmo studijų serijai.“
The Foreign Affairs 50-Year Bibliography