Įsivaizduokite, kas nutiktų, jei gyventume apsupti žmonių, kurie turėtų panašias patirtis į mūsų, mąstytų lygiai taip pat kaip mes ir nuolat pritartų mūsų nuomonei? Kaip tada spręstume sudėtingas ir įvairialypes problemas? Jaučiamės „teisingai“ mąstantys, kai mums visi pritaria ir palaiko kiekvieną žingsnį, bet būti apsuptam panašių žmonių gali būti pavojinga.
Knygoje ,,Mąstymas be sienų” Matthew Syed, remdamasis istoriniais įvykiais ir realaus gyvenimo pavyzdžiais, atskleidžia, kodėl bet kurioje rezultatų siekiančioje žmonių grupėje yra svarbi įvairovė. Autorius, iliustruodamas savo teiginius, aiškina, kaip buvo galima išvengti didžiausios šių laikų žvalgybos tarnybų nesėkmės – rugsėjo 11-osios įvykių, pasakoja paprasto, kryžiažodžius mėgusio spręsti ir „Enigmos“ kodą padėjusio iššifruoti vyruko istoriją, analizuoja priežastis, lėmusias žmonių mirtis Everesto kalno viršūnėje.
M. Syed įrodo, kad norint išvengti klaidų ir išsilaisvinti iš informacijos šulinių, turime būti atviri skirtingiems požiūriams.
kodėl efektyviai komunikuoti trukdo stipri hierarchija;
kodėl sėkmingus verslus dažniausiai įkuria imigrantai;
ką apie jūsų darbo įpročius ir produktyvumą pasako naršyklė, kurią naudojate;
kodėl svarbu judėti nuo standartizacijos link personalizacijos.