Ši Kim S. Golding knyga skirta visiems tėvams ir globėjams, kurie susiduria su įvairiais auklėjimo sunkumais bei ieško naudingų patarimų ir gairių, kaip sustiprinti vaiko pasitikėjimą ir tarpusavio ryšius.
Autorė teigia, kad vienas sunkiausių tėvystės iššūkių yra auginti vaiką, kuris nepasitiki tėvais. Dažniausiai tai yra mažyliai patyrę įvairių traumų, netekčių ar skyrybas. Yra daugybė priežasčių, kodėl jau nuo ankstyvojo amžiaus neišsivysto pasitikėjimas bei prieraišumas.
Viena tokių priežasčių yra fizinės raidos sunkumai, galėję atsirasti dar iki gimimo, gimdymo metu arba po jo, pavyzdžiui, jei neišnešiotas kūdikis daug laiko praleido specialiajame skyriuje be mamos.
Traumas gali nulemti ir vaikystės ligos, kurios vėliau sukelia sunkumų ugdant vaiko saugumo jausmą. Taip pat tarp priežasčių yra ir brolių ar seserų ligos ir to nulemtos situacijos, kad tėvai daugiau dėmesio skiria kitam šeimos nariui. Tėvų problemos, pogimdyvinė depresija, stresas šeimoje… Daugybė veiksnių sukelia traumas, dėl kurių vaikas atstumia tėvus arba reikalauja dėmesio, tačiau nėra jokių ženklų, kad jis jaučiasi nuramintas bei pasitiki suaugusiais. Atstumti tėvai jaučia nepasitikėjimo ir bejėgiškumo jausmą, o neturėdami palaikymo lengvai panyra į depresiją ir jaučiasi negalintys toliau rūpintis vaikais.
Kim S. Golding knyga „Tėvystės kasdienybė. Terapinis vaikų auginimas. DDT metodas prieraišumo pagrindams“ parašyta tėvams, patiriantiems tokių auklėjimo sunkumų. Svarbiausias tėvų vaidmuo yra tapti saugiu uostu, kuriame vaikas visada ras ramybę ir tą žinodamas galės drąsiai tyrinėti pasaulį. Kai tokio uosto nėra, vaikai nesijaučia saugūs ir mylimi, o tai sukelia daugybę sunkumų ateityje.
Traumos, atsirandančios šeimoje, gali turėti didelę įtaką vaikų raidai, sulėtinti vystymąsi, taip pat trukdo valdyti emocijas. Mažylius gali apimti itin stiprūs jausmai, tačiau vaikai nežino kaip juos valdyti ar kur kreiptis pagalbos.
Kim S. Golding – britų psichologė, jau daugiau nei 30 metų dirbanti nacionalinės sveikatos srityje. Kim S. Golding dirbo su įvairių sunkumų turinčiais vaikais ir jų šeimomis. Savo praktikoje psichologė daug dėmesio skiria tyrimams kaip ankstyvoji patirtis veikia vaikų raidą.