Baltijos šalių menas: XIX – XX a.

Baltijos-šalių-menas-270x345

Išsami, gausiai iliustruota Baltijos šalių vaizduojamojo meno apžvalga. Knyga aprašo nacionalinės dailės gimimą trijose Baltijos šalyse XIX-XX a. sandūroje ir gyvybingą, įvairialypį, vibruojantį jų meno pasaulį tarpukariu.

XIX a. Baltijos šalių menininkai ir rašytojai pradėjo kovoti dėl savo kultūrinio paveldo, nepanašaus į užgrobėjų kultūrą, ir galiausiai jis sulaukė pripažinimo. Pradedant simbolizmo laikotarpiu ir tokiais pirmtakais kaip Čiurlionis, Magis ar Purvitis ėmė reikštis šių tautų savitumas. Tarpukariu, kai šios trys šalys sesės atgavo visišką nepriklausomybę, prasidėjo turtinga atsivėrimo užsieniui ir mainų epocha, pažymėta mikliarankės Aleksandros Belcovos tapyba, subtiliomis geometrinėmis Akbergo formomis ir fotografiniais Domicelės Tarabildienės eksperimentais. Ši gausiai iliustruota Baltijos šalių moderniojo meno istorija patenkins mūsų smalsumą ir papildys mūsų žinias.

Knygos „Batijos šalių menas XIX-XX a.“ autorius Serge Fauchereau – žymus prancūzų dailėtyrininkas, meno kritikas ir kuratorius, dėstęs amerikiečių literatūrą Niujorko, paskui Teksaso universitete, dešimt metų dirbo Pompidou centre didelių parodų („Paryžius-Niujorkas“, „Paryžius-Berlynas“, „Paryžius-Maskva“, „Realizmai“ ir kt.) kuratoriumi. Nuo to laiko dalyvauja įvairių tarptautinių institucijų veikloje. Apie keturiasdešimties veikalų, iš jų penkiolikos monografijų (Braque, Kupka, Arp, Mondrian, Malevič ir kt.), autorius.