Gruodžio 14 d. 14 val. kviečiame į pokalbį su poetu, dramaturgu, eseistu, prozininku, 2013 m. Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatu Gintaru Grajausku. Jį kalbins renginių organizatorė Elvyra Pažemeckaitė. Tiesioginė transliacija bibliotekos „YouTube“ kanale.
Pokalbyje su G. Grajausku išgirsite jo mintis apie poeziją, eseistiką, apie Klaipėdos dramos teatrą ir naujausius čia pastatytus spektaklius. Poetas paskaitys savo eilėraščių.
G. Grajauskas įvairiapusė asmenybė, kurios talentas pasireiškia poezijoje, eseistikoje, dramaturgijoje, muzikoje. Teatre rasime visų menų sintezę. Gal tai nulėmė, kad dabar G. Grajauskas dirba meno vadovu Klaipėdos dramos teatre, o prieš tai dešimt metų šiame teatre dirbo literatūrinės dalies vedėju.
Pasak rašytojo Rimanto Kmitos, Gintaras Grajauskas (g. 1966 m. Marijampolėje) yra tapęs Klaipėdos literatūrinio gyvenimo vizitine kortele. Uostamiestyje jis įgijo muzikinį išsilavinimą – baigė S. Šimkaus aukštesniąją muzikos mokyklą, Lietuvos Valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultetų Džiazo katedrą. Su bliuzroko grupe „Kontrabanda“ išleido keturis muzikos albumus, su džiazroko grupe „Rokfeleriai“ – dar du. Abiejose grupėse Grajauskas kūrė tekstus, grojo bosine gitara ir dainavo.
1990–1994 m. dirbo radijuje, televizijoje, nuo 1994-ųjų dienraščio „Klaipėda“ literatūrinio leidinio „Gintaro lašai“ sudarytojas. Nuo 2000-ųjų organizavo kasmetinį Lietuvos poetų sambūrį „Placdarmas“.
Poezijoje debiutavo 1993 m. eilėraščių knyga „Tatuiruotė“, už kurią paskirta Z. Gėlės premija. „Kaulinė dūdelė“ apdovanota „Poezijos pavasario“ ir I. Simonaitytės premijomis.
Lietuvoje G. Grajauskas yra išleidęs septynias eilėraščių, dvi eseistikos knygas, romaną ir pjesių rinkinį. Eilėraščių knygos išleistos Vokietijoje, Švedijoje, Lenkijoje, Italijoje, Islandijoje. Pjesė „Rezervatas“ atskira knyga išleista Prancūzijoje. Eilėraščiai išversti į anglų, vokiečių, švedų, olandų, korėjiečių, suomių, lenkų, latvių, estų, rusų ir kitas kalbas, publikuoti tų šalių periodikoje bei antologijose.
Įspūdinga tarptautinių literatūrinių renginių geografija. Dalyvauta skaitymuose Frankfurto, Leipcigo, Varšuvos, Geteborgo, Turino knygų mugėse, Edinburgo knygų festivalyje, Vilenicos, Geteborgo, Roterdamo, Kopenhagos, Budapešto poezijos festivaliuose, Reikjaviko, Berlyno literatūros festivaliuose, literatūriniuose vakaruose Berlyne, Miunchene, Diuseldorfe (Vokietija), Stokholme, Malmėje, Geteborge, Kristianstade (Švedija), Arau, Bazelyje, Liucernoje (Šveicarija), Venecijoje, Vičenzoje (Italija) ir kt.
G. Grajausko poezijos gerbėjai gali džiaugtis. Šiais metais pasirodė jo eilėraščių rinkinys „Kaip viskas buvo“. Šioje serijos „Gyvoji poezija“ knygoje surinkta dviejų dešimtmečių poeto kūryba, o visi 174 eilėraščiai – paties G. Grajausko ir įgarsinti.
Renginys iš bibliotekos projekto „Literatūros ir kino dienos bibliotekoje XI“, skirto populiarinti Valstybės kultūros ir meno premijomis (nacionaline ir vyriausybės) apdovanotų menininkų kūrybą Panevėžio regione.
Projektą „Literatūros ir kino dienos bibliotekoje XI“ remia Lietuvos kultūros taryba ir Panevėžio miesto savivaldybė.