Italų autorė Danila Comastri Montanari detektyvus, kurių veiksmas vyksta senovės Romoje, rašyti pradėjo prieš kelis dešimtmečius. Per tą laiką ji sukūrė beveik trisdešimt istorijų apie Romos senatorių ir detektyvą-mėgėją Publijų Aurelijų Stacijų. „Saugokis šuns“ – puiki proga ir lietuvių skaitytojams susipažinti su antikiniu kriminaliniu romanu.
Senatorius Publijus Aurelijus Stacijus yra žavingas, neieškantis žodžio kišenėje, gerbiamas ir didelis moterų mylėtojas. Jis mėgaujasi gyvenimu Romoje, o aštri įžvalga padeda išnarplioti įvairiausius nusikaltimus. Detektyvas-mėgėjas sužibėjo dar vaikystėje. Atskleisti paslaptis jam patinka ir sekasi.
Užrašą „Cave Canem“ arba „Saugokis šuns“ dažnai buvo galima rasti šalia įėjimo į Romos gyventojų namus. Ne išimtis ir turtingo žuvų prekeivio Gnėjaus Plaucijaus namai. Pro tokį užrašą ir įžengė Publijus Aurelijus Stacijus, sumanęs po atostogų pasisvečiuoti pas bičiulį. Tačiau šventinę nuotaiką sugadina kraupi naujiena: Gnėjaus Plaucijos sūnus ir turtų paveldėtojas rastas miręs žuvų baseine. Publijus Aurelijus Stacijus įtaria, kad mirtis nebuvo nelaimingas atsitikimas. Tačiau visa šeima kalba apie seną prakeiksmą, o tokias mintis pakursto dar ir rastas raštelis su pranašyste, kad Gnėjaus vaikai mirs dėl žuvų, paukščių bei vabzdžių.
Publijus Aurelijus Stacijus ne tas, kuris tiki pasakėlėmis, tačiau netrukus miršta ir antrasis turtuolio sūnus, o šalia numirėlio ramiai sau kapstosi paukštis. Ar pranašystė pildosi, o gal kažkas ja sumaniai naudojasi žudydamas Gnėjaus Plaucijaus vaikus? Publijus Aurelijus Stacijus pasiraitos rankoves ir imsis šios bylos. Jam teks susidurti su šeimos intrigomis, pavydu bei melais.
„Saugokis šuns“ – originalus detektyvas vykstantis antikinėje aplinkoje. Autorė savo knygose taikliai kuria senovės Romos atmosferą, kurioje dominavo nuodėmės, silpnybės, keisti papročiai ir nusikaltimai. Dėl istorijų tempo ir rašymo manieros rašytoja yra lyginama su garsiąją Agata Kristi.